Rower rowerowi nierówny

Jeżdżenie rowerem to forma rozrywki zdobywająca coraz więcej fanów. Pedałując radośnie przed siebie nie tylko niwelujemy nadmierne fałdki i zwiększamy masę mięśniową. Przerzucając się z nieekologicznych form transportu nie zanieczyszczamy w dodatku otoczenia. Zalety na pewno są ważne jednak uwagę trzeba w pierwszym rzędzie zwrócić na podstawowy element opisywanego sportu – rowerze. Jaki więc typ powinniśmy kupić?

Wybranie odpowiedniego roweru nie jest takie łatwe jakby się mogło w w pierwszym momencie wydawać. W zależności od tego po jakim terenie będziemy jeździć elementy budujące nasz dwukołowiec będą różne. Warto odwiedzić niejeden sklep rowerowy (np. TU), porozmawiać z paroma sprzedawcami i poczytać na ten temat. Różne ramy, hamulce czy położenie kierownicy w kolejnych modelach spowodują zupełnie odmienne doświadczenia i wrażenia z jazdy – Balticabicycles – oferta na rowery miejskie. Istotne jest, aby dobrze dopasować rowery górskie, miejskie czy użytkowe. W efekcie tego jazda (kaski motocyklowe) stanie się wyjątkową przyjemnością.

rower stacjonarny

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dwa podstawowe modele – rowery miejskie i rowery górskie. Rowery miejskie, czy inaczej „holender” umożliwiają wygodną jazdę w mieście. Charakterystycznymi właściwościami są wyżej zamocowana, giętka kierownica, szersze i wygodniejsze siodełko ułatwiające jazdę w pozycji wyprostowanej i lepszą widoczność, dobre oświetlenie i wymagane zamontowanie znaków ostrzegawczych oraz błotniki zabezpieczające przed ubrudzeniem podczas jazdy – oferta rowerów. Czasami uzupełnione są koszykami i łańcuchem zabezpieczającym od kradzieży. Raczej też rower miejski nie jest uzupełniany w przerzutki, które na równym terenie będą nieistotne.

Z miasta jedziemy w góry a z nami bierzemy rowery górskie czyli rowery MTB (od Mountain Bike). Rowery MTB bardzo szybko osiągnęły dużą popularność, której już nie straciły. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są one do jazdy terenowej, np. w górach. Cechuje je w szczególności mała, dodatkowo umacniana rama, mocna, ale mniej ważąca konstrukcja i skuteczne hamulce.

Dla ciekawostki wspomnieć można rowery poziome (lub stacjonarne poziome), dzięki którym jadący są w stanie rozwinąć wyjątkowo szybkie jak na rower prędkości. Pomijając powyższą zaletę mają one jednak sporo wad, które powodują, niewielką liczbę fanów. Nade wszystko narzucają one konieczność gładkiej nawierzchni, trudno jedzie się na nich pod górę a rowerzysta posiada zbyt ograniczone pole widzenia – .

Pozostaje nam tylko wybrać sklep rowerowy a w nim rower , o którym marzymy i zamknąć auto w garażu.