Czy w ogóle można jakoś zrobić w dzisiejszych czasach karierę w świecie muzyki?

Czy w ogóle można jakoś zrobić w dzisiejszych czasach karierę w świecie muzyki?

15 listopada 2020 Off By admin
Świat praktycznie powariował na punkcie programów muzycznych – mowa akurat w tym momencie o takich programach TV, które niejako pomagają w szukaniu gwiazd, wspaniałych muzyków. Zasadniczo osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest realne, nawet w Stanach Zjednoczonych, lecz naturalnie w bardzo dużym błędzie są osoby, które uważają, że programy takie jak Idol i tak nic nie mogą dać. Spokojna głowa – jeżeli ktoś potrafi fajnie śpiewać, a na dodatek charakteryzuje się niezwykłą charyzmą, pewnie ma znaczące szanse na zaistnienie.

muzyka

Autor: Justin Higuchi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w żadnym wypadku nie można zakładać, iż takie programy są jedyną szansą na choćby mały sukces. Być może myślenie typu: doskonała muza tak czy siak się obroni jest trochę infantylne, ponieważ każdy diament należy oszlifować, ale w końcu Leonard Cohen dał sobie radę bez uczestnictwa w takich programach. A zresztą skądinąd interesujący kings of leon także wybił się, chociaż Wikipedia nic nie mówi o ich uczestnictwie w Mam talent, itp. To w jaki sposób wypromować swój talent?

W dzisiejszych czasach autentycznie wszystko należy potrafić wylansować – zatem nagrajmy piosenki, a potem umieśćmy na znanym Youtube. Jednakowoż Youtube nie jest wszystkim. Trzeba także zadbać o to by ktoś jakby nie patrzeć obejrzał nasze nagrania. Trudne to zadanie, ponieważ na tym świecie takich ludzi jak właśnie my jest od zatrzęsienia. Niemalże każdy pragnie odnieść sukces, być choćby przez moment na topie, zatem konkurencja jest wielka. Jednakowoż jeżeli ktoś święcie wierzy w siebie, własny „geniusz”, nie może myśleć, że nie jest jakimś wyjątkiem. Zamieśćmy swoje nagrania na Fejsie, ale nigdy nie bójmy się krytyki. Choć słowa pochwały są miłe, łechtają nasze ego, to tak czy siak nic nam interesującego nie mówią. Tylko krytyka, oczywiście taka konstruktywna krytyka, jest wielce ważna.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko boimy się krytyki, uważamy, że to najzwyklejsze hejterstwo, ale czy w istocie prawdziwi muzycy muszą uciekać do tego typu sztuczek? Naprawdę nie ma na tym świecie muzyków, którzy są tak jakby świętymi krowami – trzeba o tym pamiętać! Najbardziej znaczące jest to, aby nieustannie udoskonalać swoje możliwości, styl. Trzeba także w odpowiedni sposób wzorować się na tych wielkich zespołach, a więc Metallica czy judas priest na pewno mogą sporo sensownego nas nauczyć. Choć naturalnie nie powinniśmy za bardzo przesadzać z tą nauką, bo plagiatowanie wielkich nie jest pewnie czymś złym, lecz i tak sprawia, że tak jakby cofamy się, powodujemy, iż zamiast szybko iść do przodu, zwijamy się, no po prostu zatracamy swój styl. A to nic fajnego.