Co uczynić, gdy ktoś zaginie?

Chwila, kiedy dowiadujemy się, że cokolwiek jest nie w porządku, iż krewna nam osoba mogła zaginąć, jest kluczowym. Chociaż wydaje się to bardzo trudne, powinniśmy uchować zimną krew oraz zabrać się do działania.

koparka

Autor: Simon Bierwald
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze co wykonujemy to sprawdzamy rzeczy osobiste, co zaginiony wziął z sobą co zaś zostawił w domu. Badamy telefon (jeżeli nie został zabrany przez osobę zaginioną) ostatnie połączenia oraz sms-y w następnej kolejności punktu gdzie nasz bliski mógł bawić, dzwonimy po znajomych jak też szpITalach. Zgłaszamy wypadek na policję, najlepiej zabrać ze sobą ostatnie w miarę ważne zdjęcie osoby zaginionej. Nie musimy czekać 24 godziny, ażeby zgłosić zaginięcie, można zrobić to zaraz, a funkcjonariusz policji ma obowiązek takowe zawiadomienie obrać tak samo jak zagubienie dokumentów – (nagroda-za-info). Funkcjonariusz policji musi też wydać poświadczenie potwierdzające, iż zaginięcie pozostało zgłoszone, będzie Wam ono potrzebne jeśli chcecie prosić o pomoc inne organizacje wspierające poszukiwania.
Powinno się pamiętać, że im szybciej zareagujemy tym większa będzie szansa na prędkie odnalezienie. Zaginięcia zagraniczne również sygnalizujemy na policję w swym miejscu zamieszkania. Powinno się to zrobić jak najrychlej, dobrze jest także poszukać na własną rękę zrzeszeń w tym państwie w którym nasz bliski zaginął, ażeby nagłośnili zniknięcie.zobacz ofertę lampyilampki.pl lampyilampki.plW każdym państwie są takowe organizacje, jakie pomagają zupełnie za darmo, sami wykonują plakaty, udostępniają w mediach a także są w stałym kontakcie z lokalną policją.

Meldując zaginięcie na policji nie ukrywamy niczego, całą naszą wiedzę (o ile takową posiadamy) o zaginionym trzeba wyjawić, bowiem to wszystko jest niezmiernie ważne i ma na celu szybkie odnalezienie. Odnajdź w necie rejestr osób zaginionych po czym umieść tam godność naszego zaginionego krewnego.