Szkolimy siebie i pracowników – jakie?

Gdy zależy nam na tym, by nasza firma naprawdę świetnie się rozwijała, to powinniśmy pamiętać, że stale należy się uczyć. Gdy nie chcemy zostać w tyle za konkurencyjnymi firmami, to musimy stawiać na rozwój. To bardzo ważne. Tak, więc powinniśmy zerknąć, czym są gry biznesowe. Nie trzeba natychmiast robić ogromnego szkolenia, wystarczy ludzi, u nas zatrudnionych, podzielić na parę grup i wciągnąć ich w jakąś fajną grę w dużym stopniu szkoleniową.

gra menedżerska

Autor: Michael Cardus
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju gry pozwalają na połączenie ekipy, powinniśmy, więc o owych grach nie zapominać. Przynajmniej raz na kilka miesięcy warto takie gry organizować. Można oczywiście pomyśleć o tym, by firma zewnętrzna przeprowadziła szkolenie, w trakcie którego zostaną przeprowadzone przeróżne gry – . Wszystko jest zależne od tego, na jakim poziomie wiedzy jesteśmy my sami, czy damy radę ogarnąć coś we własnym zakresie dla swej firmy w tym aspekcie, czy jednak nie.

Wybieranie właściwego szkoleniaSporo firm organizuje szkolenia, wtedy, kiedy okazuje się, że w budżecie jest jakiś nadmiar środków, który należy spożytkować. Nie jest to jednak właściwe podejście. Szkolić należy się ciągle, żeby firma faktycznie była w stanie się rozwijać. W zależności od potrzeb nasza firma powinna postawić na szkolenia outdoor albo powinna postawić na typowe szkolenia integracyjne np: . Musimy więc przemyśleć, co tak naprawdę będzie odpowiednie dla nas i dla naszych ludzi. Bo gdy chodzi o szkolenia tego rodzaju to każdy powinien w nich brać udział. Gdy kadra kierownicza, nie będzie w nich uczestniczyła, to nie pozna swojej ekipy.

szkolenie

Autor: Root Impact
Źródło: http://www.flickr.com

A m.in. w tym rzecz, by się poznać. Na szkoleniach łatwo wychwycić te cechy pracowników, które podczas pracy są ukryte. Może okazać się, że część pracowników posiada ogromny potencjał, który powinno się spożytkować w działalności firmy. Dobrze, więc planować wydatki na szkolenia już w trakcie układania budżetu. Nie powinniśmy traktować szkoleń, jako czegoś dodatkowego.

Czy według Twojej opinii, publikowany artykuł zasłużył na Twoje zainteresowanie? Jeżeli tak, to sprawdź również inne praktyczne wskazówki (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/badanie-satysfakcji-klientow/), które z pewnością zaspokoją Twoją ciekawość.

Zresztą, jeśli trafimy na super firmę , która organizuje szkolenia czy to integracyjne czy też każde inne, to zrozumiemy, że to rzeczywiście bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm.