Zima faktycznie taka straszna? Na pewno nie dla każdego. Ci co potrafią korzystać z jej zalet czekają na nią cały rok

Co roku ciągle to samo. Pory roku uciekają strasznie szybko, lecz najszybciej mija lato, zaś ciągną i dłużą się dni zimowe i jesienne. Oczywiście, to jest nasze subiektywne odczucie, gdyż tak rzeczywiście klimat się ociepla i tak mamy wiele ciepłych okresów w roku. Wystarczy zerknąć na stare fotografie, jakie były zimy, jakie powodzie pozimowe.

Teraz częściej powódź zdarza się latem, a kiedyś jak już, to zwykle właśnie po białej zimie, gdy hałdy śnieżne zaczynały topić się. No i tak, wielu chciałoby, żeby ciągle było lato, ale nie każdy.

Wielu sobie nie wyobraża roku bez zimy, bez śniegu. Pamiętają te zimy, gdy śniegu było jak na lekarstwo, nawet w górach. Jeśli są osoby, które będą narzekać, że lato jest zbyt krótkie, to oni mają „odchyl” w drugą stronę, pragną prawdziwej zimy. Dlaczego? (Wyjazdy z Snowmotion) Odpowiedź wydaje się mało skomplikowana, choć jest faktem, że dla każdego oznacza to coś delikatnie odmiennego.

Białe szaleństwo, czyli aktywna zima

Autor: Midland
Źródło: Midland

Większość ubóstwiających zimę z pewnością aktywnie z niej korzysta. Jeszcze latem spogląda w katalogi, gdzie są buty do snowboardu, wiązania snowboardowe, narty, kijki i kaski, rękawiczki, kombinezony i czapki. Zwykle używają internetu oglądając się za frazą na przykład „buty snowboard”. Jednak, są też inni, którzy kochają zimowe miesiące, a nie korzystają wcale z zimowych szaleństw na nartach czy na snowboardzie. Można ich określić jako osoby preferujące chłodny klimat, śnieg i powietrze arktyczne. (Studenckie wyjazdy na narty) Takie osoby z pewnością odnalazłyby się w krajach Skandynawskich.

Bliżej im bowiem do klimatów rodem z Północy niż upalnego Południa. Wreszcie najwięcej z nas jak lubi śnieg to tylko przez moment, a najlepiej, w czasie świąt. To ludzie, którzy nie wyobrażają sobie, żeby w święta lub chociażby w zimę nie było w ogóle śniegu. (Polecamy wiązania snowboardowe) Może nie przepadają, kiedy za oknem jest chłodno, ale uważają, że to dość dziwne, jeśli w taką porę, jak zima (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) nie spada ani gram śniegu. A Ty w jakiej jesteś grupie? A może w ogóle ten temat nie istnieje, gdyż po postu nie znosisz zimy i ten okres w roku mógłby dla Ciebie nie istnieć?