Kotlina Kłodzka ukrywa w sobie niesamowite atrakcję zarówno dla najmłodszych jak i ludzi dorosłych

Kotlina Kłodzka ukrywa w sobie niesamowite atrakcję zarówno dla najmłodszych jak i ludzi dorosłych

2 czerwca 2021 Off By admin
Fenomenalna kraina, skrywająca w sobie historyczne zdarzenia i moc przygód. Ziemia Kłodzka to rejon otoczony górskimi wzniesieniami. Jest też popularna z leczniczych strumieni wody mineralnej. Są tam również liczne warownie oraz strażnice rycerskie wznoszone w kluczowych miejscach. Wobec tego jest to rewelacyjne położenie, jakie proponuje wiele zagadek, wyczekujących tylko na to ażebyś je odnalazł.

Wypoczynek
Kotlina Kłodzka ma szereg atrakcji, jakie należy zwiedzić będąc w tym rejonie na wczasach. Do jednych z wielu atrakcyjnych miejsc przynależy Złoty Stok, stara kopalnia w jakiej dawniej wydobywano złoto i rude arszenikową. Wolno zwiedzać sztolnie pieszo, opłynąć łódką, podróżować podziemnym tramwajem czy też zjechać w dół kilku metrową zjeżdżalnią. Dojrzymy tam podziemny wodospad, basen do przepłukiwania złota, skarbnica, chodnik śmierci i muzeum tablic zagrożeń.

Kotlina Kłodzka ma przeszło 20 samych uzdrowiskowych uzdrowisk, gdzie jest możliwość popijać uzdrowiskowe wody wprost z górskich nurtów. (Noclegi w Kłodzku) Jest kilkadziesiąt punktów pijalni wody w cudnych ogrodach z ławeczkami, gdzie także można wypocząć oraz zrelaksować się przy energicznej oraz jędrnej wodzie. Kotlina Kłodzka atrakcje jest umiejscowiona w dość niewielkim obszarze o pięknych krajobrazach, gdzie na piechotę czy rowerem jest możliwość pełną tą krainę zwiedzić, przy okazji zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Kotlina Kłodzka to również świetne miejsce dla entuzjastów nart. Górzyste rejony i zbocza narciarskie są przygotowane tak jak do biegów narciarskich, jak również do zjeżdżania.

Wypoczynek

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Kotlina Kłodzka atrakcje ukrywa również dla najmłodszych. (Hotel Metro) Ogród Dinozaurów w Karłowie i Kletnie w skali rzeczywistych zwierzaków zdecydowanie urzeknie każde dziecko. Też jaskinia misia z rekonstrukcją zwierząt zamieszkujących te obszary w naturalnych wielkościach to bajeczna przygoda dla najmłodszych.

Natomiast w ogrodzie legend w Międzygórzu wyczekują na brzdąców na przykład krasnoludki, Shrek oraz Fiona, Kopciuszek czy Reksio i wiele innych bohaterów popularnych bajek. Każdy malutki i wielki znajdzie tu coś dla siebie.