Profesja: Rzeczoznawca majątkowy

Profesja: Rzeczoznawca majątkowy

2 września 2020 Off By admin
Wycena nieruchomości to pewny fach, dający wysokie zarobki i znaczne możliwości rozwoju kariery. Rzeczoznawca majątkowy posiada prawo, żeby przeprowadzać wyceny domów, mieszkań, terenów, szacować przydatność katastralną i pod hipotekę oraz oceniać możliwe szkody. Jego usługi przydatne są w wielu instytucjach – od banków, przez administrację, po przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne.

Zdobyć zawód rzeczoznawcy jednak nie jest tak łatwo. rzeczoznawca majątkowy to zawód licencjonowany, więc do jego uprawiania konieczna jest licencja, a sposób i ścieżka uzyskania dyplomu są określone ustawą. Odpowiednie

Nieruchomości

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

zapisy znajdują się w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami . Pieczę nad wszystkim Minister Infrastruktury. Aby móc wyceniać nieruchomości, musisz przejść przez studia magisterskie ekonomiczne, techniczne lub prawnicze.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która dotyczy omawianej sprawy, więc na pewno także Cię zainteresuje!

Zazwyczaj wymagane jest też odbycie studium podyplomowego, dostępnego przy w sporej liczbie szkół wyższych. Nakaz ten przestaje obowiązywać, jeśli program zwyczajnych studiów uwzględnia wymagane minima. Poza tym musisz odpracować praktykę w fachu.

Cały proces zamyka wymagający sprawdzian przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Zdając go z sukcesem, dostajemy licencję ministerialną.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie interesujący i masz chęć poznać większą ilość danych na przedstawiany temat, to pojawiła się polecana strona internetowa (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/mystery-shopping-audyty-eksperckie/), którą dobrze jest przeczytać.

Trzeba nie zapominać o prawnych zobowiązaniach, jakie przynosi profesjonalna wyceny nieruchomości (dowiedz się od kgdm sp zoo). Jesteśmy od teraz pod stałym nadzorem Ministerstwa Infrastruktury. Jak to się mawia: per aspera ad astra. Wybierając w tym roku studia, świeży abituriencie maturalny, rozważ taką karierę zawodową. Liczne przeszkody z nawiązką zrekompensuje ci pewność, że po magisterce nie wylądujesz na bezrobociu.