Organizacja pogrzebu

Utrata bliskiej osoby jest zawsze traumatycznym przeżyciem, niezależnie od jej wieku lub ewentualnych chorób, z którymi walczyła. Obecnie diagnostyka pozwala na wczesne wykrywanie określonych schorzeń, w związku z tym dużo osób jest z góry „przygotowanych” na śmierć, jednakże nawet jeśli jest to spodziewane wydarzenie, ból pozostaje taki sam.

Jednym z najbardziej trudnych obowiązków jest organizacja pogrzebu. Współczesne firmy pogrzeb oferują jednakże bardzo zróżnicowany wybór usług i w zasadzie całość prac biorą na swoje barki, gdyż są świadome tego, że dla bliskich zmarłego, zaplanowanie pogrzebu może być ponad siły.

różaniec

Autor: Pacopus
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo istotnym zainteresowaniem odznacza się dzisiaj między innymi kremacja zwłok Wrocław. Jest to alternatywa dla klasycznego składania ciała zmarłego w trumnach. Dzięki obecnej technice kremacja jest bardzo szybka oraz prosta. Rzecz jasna, pogrzeb Wrocław ciągle jest organizowany, gdyż w grobie można umieścić urnę z prochami. To od bliskich zmarłego i jego ostatniej woli zależy to, w jaki sposób będą wyglądały wszystkie ceremonie. Warto podkreślić, że usługi pogrzebowe Wrocław to zazwyczaj całościowe zajmowanie się pogrzebem, od transportu ciała, po ubranie zmarłego oraz umieszczenie go w kaplicy albo sali pożegnań. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się też na wykonywanie makijażu osobom zmarłym, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.

Trend ten przywędrował do Polski z USA i natychmiast stał się niezwykle popularny. Firmy pogrzebowe są w stanie zaproponować też szeroki wybór trumien, urn, wieńców bądź kwiaty niezbędnych w czasie uroczystości pogrzebowych. Jest to znaczące wsparcie, jako że rodzina może w jednej firmie dopełnić szereg obowiązków.
Planowanie pogrzebu powinno się opierać też na ostatniej woli zmarłego. Dużo częściej osoby, które spodziewają się śmierci dają rodzinom wytyczne odnoszące się do tego w jaki sposób ma prezentować się uroczystość lub umieszczają podobne wskazówki we własnym testamencie. Z racji tego, że pogrzeb jest przeważnie dosyć drogą usługą, dużo zakładów pogrzebowych proponuje transakcje bezgotówkowe, dające szansę na rozliczenie w momencie, kiedy rodzina dostanie zasiłek pogrzebowy.