Różnorodność naczep

Naczepa to wersja pojazdu kołowego, który pozbawiony jest swojego źródła zasilania. W trakcie transportu naczepy pełnią funkcję magazynów krótkotrwałych. W związku z tym w toku transportu powinny w całości zabezpieczać towar przed obniżaniem jego formy i deficytami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, opracowane w taki sposób, że kawałek pojazdu leży na ciągniku samochodowym. Pierwszą grupą naczep – dodatkowe info – są izotermy. Są to naczepy trzymające ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one określone do transportu na umiarkowanych i krótkich trasach. Naczepy ciężarowe izotermy wykorzystywane są przy transporcie produktów spożywczych, lecz nie ma ona zespołu chłodniczego, toteż nie ma możliwości schładzania i przewozu towarów zamrażanych. Więcej na .

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa owego rodzaju zagwarantowana jest przeważnie do przewozu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla ładunków, które są wrażliwe na zbytni wzrost, albo obniżenie temperatury, jakiej potrzebują gwarancje przed działaniem warunków pogodowych, takich jak kurz, pył, wilgotność. Typem izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyekwipowane także w agregat chłodniczy. Zezwala on na przewóz warzyw, owoców i innych towarów spożywczych, także wyrobów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być pokryte plandeką.

Czujesz niedosyt informacji na ten temat? Zajrzyj na kolejną stronę i tam czeka na Ciebie dalsze kompleksowe opracowanie (http://pomnikiwroclaw.pl/) tej kwestii.

Ten rodzaj zabudowy jest najstarszym i najczęściej spotykanym modelem ogradzania powierzchni spedycyjnej w naczepach używanych do transportu artykułów.

Charakterystyczna cecha takich naczep, które pokryte są plandeką, jest sposobność załadunku z boku, ponieważ burty naczepy są obniżane na pełnej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest identyczna na całej rozciągłości naczepy. Istnieje również możność załadunku od góry, jest to proste, bowiem najczęściej naczepy te posiadają bezproblemowy do demontażu stelaż i plandekę. Aby skorzystać z tego typu transportu, nie trzeba posiadać go na własność. Wynajem naczepy zezwoli przetransportować towar w umowne miejsce, bez potrzeby kupna kosztownego sprzętu. Różnorodność naczep pozwoli przystosować właściwą do transportowanego towaru.