Kariera w IT|Jak znaleźć pracę w IT? Sprawdzone sposoby.

Kariera w IT|Jak znaleźć pracę w IT? Sprawdzone sposoby.

8 lutego 2019 Off By admin
Wyczekujesz bez narzekań, lecz telefon – jak na złość – bezustannie milczy. A jeśli nawet zdarzy się mu wydać kilka dźwięków, to oferty, jakie dostajesz, trudno określić wspaniałymi.
Odnalezienie pracy w IT nie jest łatwe.

transakcja
Twitter

Autor: studio PRowokacja
Źródło: studio PRowokacja
Toteż czas brać sprawy w własne ręce i odnaleźć ofertę, za którą stoją nie tylko dobre pieniądze, ale także możliwości rozwoju. Zacznij od podstaw. Serwisy z Ogłoszeniami o pracę? Pomyślisz, że to frazes. A jednak wielu pracodawców swe najświeższe oferty w pierwszej kolejności publikuje dokładnie tam. Sprawdź, w którym serwisie pojawia się najsporzej ogłoszeń o pracę w Twej specjalizacji. Spoglądaj do serwisów lokalnych czy takich, jakie dopiero raczkują. Nowiutkie serwisy bardzo często oferują chlebodawcom korzystniejsze stawki za opublikowanie propozycji, dlatego pojawiają się w nich znacznie bardziej interesujące ogłoszenia praca IT. Warto wysyłać aplikacje do jednostek specjalizujących się w rekrutacji pracobiorców dla swoich klientów. Każdy pretendent jest dla nich na wagę złota, zaś rekrutacja prowadzona jest najczęściej w ciągłym trybie (a więc brak anonsu na witrynie wcale nie oznacza, że firma nie będzie zaciekawiona Twoimi zdolnościami). Co osiągasz na kooperacji z firmą rekrutacyjną? Pewność pracy oraz właściwie nieograniczone możliwości rozwoju.
firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Sposób na wolnego strzelca. Jeżeli specjalizujesz się w nadzwyczaj wąskiej dziedzinie, dobrze będzie zaglądać od czasu do czasu na specjalistyczne fora dyskusyjne. Częstokroć kooperację z pracodawcą warto zacząć od niewielkich zamówień. W tym przypadku świetnie sprawdzają się coraz bardziej liczne serwisy dla wolnych strzelców. To fakt, stawki nie przynależą do ogromnych, jednak to doskonały sposób na stworzenie silnego portfolio. Często niedocenianym przez profesjonalistów IT źródłem ofert pracy są media społecznościowe.

O ile konto w tychże serwisach już posiadasz, nie zdziw się, jeżeli uzyskasz zaproszenie do kontaktu od nie znanego ci rekrutera. Fachowi head-hunterzy bardzo często wyszukują pretendentów w takich serwisach. Zamieść także własne ogłoszenie: praca programista w wyżej wymienionych serwisach.