Szczecin zaprasza przedsiębiorców do inwestycji

Szczecin zaprasza przedsiębiorców do inwestycji

18 lipca 2020 Off By admin
Ilość osób mieszkających w Szczecinie stale się pomniejsza. Takie wnioski płyną z administracyjnej rejestru mieszkańców zameldowanych na stałe. Najczęściej są dwa główne uzasadnienia takiego stanu. Pierwszy to starzenie się społeczeństwa, druga zaś to ucieczka mieszkańców do innych miast. To właśnie druga przyczyna jest największym bolączką władz Szczecina. Jaka jest przyczyna takiej sytuacji? Czy da się temu zapobiec?

szczecin - pomnik

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczymi uzasadnieniami takiej sytuacji są: brak pracy na lokalnym rynku, brak właściwie wykwalifikowanych pracowników, a także niewielki popyt. W związku z tym comiesięczne wpływy do budżetu są zbyt małe, a kapitał ludzki nie daje perspektyw na poprawę stanu. Gdy tak się dzieje zarząd zleca wykonanie odpowiednich analiz społeczno-gospodarczych służących planowaniu zupełnie nowych tendencji, które nadają kierunek i rozpędzają rozwój lokalnej gospodarki. Dokładnie to stało się w Szczecinie.

Czynność pod hasłem oferty pracy szczecin na jest niezbędna do rozpoczęcia przemian i zatrzymania ludności w mieście. Statystyki przemawiają w sposób jednoznaczny. Zgodnie i informacjami podawanymi przez Work Service S.A. na 2014 rok perspektywy wzrostu gospodarczego są obiecujące zarówno dla Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Stopa bezrobocia będzie malała, mają powstać nowe miejsca pracy, a płace odrobinę wzrosną.

szczecin

Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com

Władzom Szczecina bardzo zależy na odmianie aktualnej sytuacji, zachęceniu społeczności do pozostania w mieście oraz lokalnym rozwoju gospodarczym.

Dodatkowo stworzono serwis , który zachęca potencjalnych przedsiębiorców do zainwestowania w Szczecinie. Opublikowano w nim informacje o profilu gospodarczym, uwarunkowaniach naturalnych, opinie inwestorów, którzy funkcjonują na lokalnym rynku, informacje o uwarunkowaniach wynikających z lokalizacji miasta, atuty oraz atrakcje, a także strategię rozwoju miasta do roku 2025.

Strategia rozwoju Szczecina 2025, jest niezmiernie istotnym dokumentem. Do sporządzenia jej posłużyło wiele analiz i badań. Ów plan wykorzystuje mocne strony i szanse wynikające z analizy SWOT, a najważniejsze kierunki zmian dotykają postępu w sferze społeczno-gospodarczej, czyli obszarów priorytetowych, które wymagają natychmiastowych zmian.

Nie czekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wątek, to czytaj jeszcze (https://www.eccoholiday.com/hotel-hiszpania-globales-honolulu-01223.html) następne treści na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.