konieczność aplikowania zaawansowanych struktur wizyjnych

W systemach kontroli jakości zachodzi często nieodzowność bezdotykowej kontroli parametrów przedmiotu. Ogromne kryteria obligują wytwórców do używania zaawansowanych struktur wizyjnych umożliwiających przeprowadzenie w bardzo krótkim czasie wszelkich wymiarów, oraz wymianę wiadomości z systemami automatyki.

nowoczesne wnętrza

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Wizyjna kontrola jakości jest wykorzystywana w wielu sferach przemysłu do kontroli jakości wytwarzanych składników. Szczególnie potrzebna jest w produkcji wielkoseryjnej, taśmowej. Zautomatyzowana kontrola jakości umożliwia wytwarzanie wyrobów najlepszej kategorii będących kluczem do powodzenia współczesnej firmy. Dzięki szybkości działania i solidności pozwalają na perfekcyjne zastosowanie możliwości przerobowych dzisiejszych przyrządów wytwórczych przyczyniając się do podwyższenia korzyści.

atrakcje
Proste systemy wizyjne (zobacz systemy wizyjne – EyeC Polska) gwarantują kontrolę obecności i lokalizacji detali, prawidłowość ich montowania, również identyfikacja i sumowanie obiektów. Weryfikowany może być ich format, kształt, względnie odcień. Kontrola może się odbywać także za pomocą odczytywania oznakowań, tekstów, czy też odczytu kodów kreskowych.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie uszczelka samoprzylepna, która dotyczy pokrewnej kwestii.

Z kolei bardziej wieloaspektowe funkcje związane z kontrolą wizyjną nastręczają już wdrożenia efektywnych układów, wykorzystujących kamery inteligentne z dobrymi kontrolerami i Urządzeniami do analizy obrazu, jakie sprawdzą się w warunkach taśmowych.

Etykietowanie, rozpoznanie i monitoring składników na wszelkich cyklach produkcji zezwala na kontrolowanie procesu przemysłowego. Systemy wizyjne całkowicie wyręczają człowieka w inspekcji prawidłowości produkcji.