Jakie wybrać krzesło do biura? Na jakie czynniki zwracać uwagę? Jakiego typu czynniki są najbardziej ważne?

Jakie wybrać krzesło do biura? Na jakie czynniki zwracać uwagę? Jakiego typu czynniki są najbardziej ważne?

21 września 2018 Off By admin
Zdecydowana większość nas pracuje w siedzącej pozycji, niezbyt często wstając od biurka. To bardzo dużo, a faktycznie z natury jesteśmy istotami dosyć mobilnymi, jakie są przyzwyczajone do ciągłego ruchu. Przez zbyt długie siedzenie można mieć w przyszłych latach trudności z kręgosłupem. By tak właśnie się nie stało, warto wybrać jak najlepiej dobrane krzesło.

Jak pracujemy 8 godzin dziennie, a większość tego czasu spędzamy pracując przy biurku, to wybór najlepszego krzesła ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Krzesła biurowe muszą być wygodne, maksymalnie regulowane. Najważniejsze elementy to rzeczywiście wysokie, jakie sięgają ponad łopatki oparcie, podłokietniki a także uwypuklenie, które znajduje się na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa.
detektywi

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Krzesła biurowe są dość często solidne, mają pięcioramienną podstawę z kółkami, które są dopasowane do rodzaju powierzchni. Takie krzesła powinny być komfortowe, użytkownicy najbardziej lubią siedziska i oparcia, które wypełnione są pianką. Nieprawdą jest, iż podczas siedzenia nasze mięśnie są nieruchome. Źle dobrana pozycja maksymalizuje napięcie, to jest w stanie prowadzić do wielu schorzeń kręgosłupa oraz mięśni, jak także problemów z krążeniem, bólów głowy czy pojawieniem się żylaków (wejdź tu -> krzesła biurowe – Wrocław). http://www.abimeble.pl/meble-metalowe/

Najlepsze, czyli ergonomiczne krzesło obrotowe umożliwia kręgosłupowi przyjąć pozycję litery “S”, a jednocześnie pozwala na właściwe podparcie. Przed zakupem krzesła niezbędnie powinniśmy się upewnić, czy kółka są przeznaczone do typu powierzchni, na której będzie stało krzesło. Oferta jest bogata, mamy bowiem krzesła z uniwersalnymi kółkami, pokrytymi materiałem poślizgowym, ale również takie, które pracują jedynie na wykładzinie czy dywanie – www.abimeble.pl/.