zabiegi stosowane w rozmaitych chorobach oczu

Starczowzroczność nie jest defektem wzroku, ani chorobową zmianą, a wynikiem naturalnego przebiegu starości. Jest to rzeczywisty stan, jaki dotyka znaczny odsetek osób, na ogół po czterdziestym roku życia, ale granica wieku jest teraz coraz niższa.

Nowoczesne łóżko Tempur® Etiuda

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Za pojawianie się kłopotliwej niewygody jest odpowiedzialna substancja białkowa, która osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się obszerniejsza i traci giętkość. Starczowzroczność manifestuje się nadwątleniem zdolności właściwego widzenia rzeczy dalekich, także bliskich. Pojawiają się kłopoty z czytaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, lub pracą na komputerze. Jednym z słynnych rozwiązań stają się okulary dwuogniskowe z czytelną poprzeczną kreską, która oddziela górną część od dolnej. Kompletnie kłopot usuwa refrakcyjna wymiana soczewki, czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie własnej soczewki na syntetyczną, wieloogniskową. Jednocześnie wykonalna jest korekta istniejących uprzednio uszkodzeń wzroku.

Witrektomia to zabieg mikrochirurgiczny, wykorzystywany w wielu przeróżnych schorzeniach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamiarem może być statyczność, usprawnienie, względnie odnowienie prawidłowego działania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w procesie którego śródoperacyjnie wdraża się narzędzia mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i przez ciąg manipulacji chirurgicznych stara się uzyskać wynik uzdrowienia, lub anulowania stanu chorobowego, to witrektomia. Cena jest zależna od tego, czy zabieg dotyczy wyłącznie jednego schorzenia, czy operowane jest więcej schorzeń.