Masz dosyć spędzania wakacji nad morzem? Postaw na Pieniny – na górskie wyprawy i kąpiele wśród średniowiecznych zabytków

Świetne na pobyt z rodziną, wypad ze znajomymi czy weekendową wycieczkę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki i zapierające dech w piersiach widoki – to wszystko otrzymasz wyłącznie w Pieninach.

Pieniny należą do jednych z najniższych pasm górskich w Polsce, rozciągających się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – wynosi niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najczęstszy punkt odwiedzin dla przyjeżdżających tu turystów.
Ruszając w Pieniny obowiązkową częścią wycieczki jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, mieszczących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. W trakcie przepływu turyści mają okazję obejrzeć w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron i Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.
Pragnący kąpieli wodnych mogą wybrać się do nieopodal leżącej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, gdzie istnieje przeznaczona do tego celu plaża. Z kolei podczas kąpieli można napawać przepięknymi widokami zamków: w Niedzicy i Czorsztynie. Nieodzownym widokiem będą tam także przemierzające co chwilę statki z turystami, którzy mogą w ten sposób opłynąć jezioro dookoła. Warto samemu także udać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przedstawi historię pobliskich wiosek. Jeśli chodzi o noclegi Pieniny oferują dużą bazę hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych, które dostępne są na każdą kieszeń. Najbardziej znana pod tym kątem jest Szczawnica, skąd zaczyna się większość szlaków turystycznych.

Autor: Diana Wieczorek

Przebywając na wakacjach w Szczawnicy nie można także pominąć Palenicy, na którą można wybrać się pieszo lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Stąd rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Poza tym warto również obejrzeć niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile czas nam pozwoli, można wybrać się też na małą wycieczkę rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi widokami jeszcze z innej perspektywy. Planując pobyt w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się także bez wizyty Parku Dolnym, w którym mieści się plac zabaw dla dzieci z fontannami.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł Ci się spodobał. Jeśli tak, to na danej witrynie można znaleźć następne zajmujące szczegóły. Opowiedz o swych przemyśleniach.

Dla starszych i odważnych dzieci oferowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.

Łóżko japońskie

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc znakomitym punktem wypadowym do wszelkich wycieczek oraz odpoczynku.

Pieniny to znakomity rejon, w którym można aktywnie spędzać urlop, ale i dobrze wypocząć w zaciszu pięknych krajobrazów i szumu Dunajca w tle. Dla każdego podróżnika coś miłego.