Rekwizyty wojskowe dla podróżników

Rekwizyty wojskowe dla podróżników

5 maja 2020 Off By admin
Latarka czołowa potocznie nazywana czołówką, jest latarką mocowaną bezpośrednio na czole, albo kasku, za pomocą szczególnych ramiączek. W porównaniu z latarkami manualnymi, latarki czołowe nie zajmują rąk, snop blasku w oczywisty tryb pokrywa się z ze stroną zwrócenia głowy, światło rozrzucone przez reflektor i obudowę latarki, nie razi oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Na skutek korzystnego umieszczenia źródła światła, czołówka umożliwia optymalne oświetlenie obiektów widzianych z bliska, nawet przy stosunkowo niewielkiej intensywności świecenia.

Ze względu na swobodę posłużenia się rękami, latarki czołowe są szczególnie często używane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, i pozostałe osoby liczące się z prawdopodobieństwem wykonywania każdej pracy po ciemku, także turystów przewidujących nocny obóz, kierowców reperujących po ciemku auto, czy harcerzy. Multitool, to urządzenie uniwersalne, jakie posiada dużo pożytecznych przeznaczeń, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynkę z przyrządami.

Multitoole występują w wielu wersjach, począwszy od posiadających zwarte wymiary kart survivalowych, po znaczne narzędzia mające co najmniej kilkanaście zadań. W większości wypadków zasadniczym urządzeniem są kombinerki. Multitool to przenośny, spoisty zbiór z reguły pomocnych narzędzi, który jest możliwość wygodnie nosić w futerale przy pasie, albo (strona www) po prostu wepchnąć do bagażu.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool z wyjątkiem wielu przeznaczeń, wykonywany jest z wysokiej wartości stali nierdzewnej, a jego proporcja po złożeniu na ogół osiągają jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak drobnych instrumentów, jakie posiada aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego największych walorów, jest sprzęgnięta, ładna struktura. Jest możliwość go stale nosić w kieszeni, albo doczepić do kluczy.

Odporny szkielet ze stali nierdzewnej ma teksturowane okleiny, jakie przystosowują chwyt.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis (http://oneway.pl/co-u-nas-znajdziesz/), a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które również będą ciekawe.

Multitool to produkt dla tego, kto wyszukuje niezawodnych narzędzi w trakcie przygód na łonie przyrody.