Jakie wyróżnia się metody na złożenie zeznania podatkowego?!

Każdego roku podatnicy podatkowi są zobligowani do złożenia zeznania podatkowego. Pit 2016 można zanieść do Urzędu Skarbowego na trzy sposoby. Zorientuj się czy znasz je wszystkie i wybierz drogę rozliczenia wyjątkowo ci pasującą.

urządzenie laboratoryjne

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą i niezwykle powszechną drogą rozliczania podatkowego jest osobista wizyta w Urzędzie Skarbowym. Chociaż nie przepadamy za rozmowami z urzędnikami, to utrzymujemy, że jest to najbardziej komfortowy sposób, gdyż tak postępowaliśmy od lat. Jednak nie każdy ma czas, by jechać do odpowiedniej placówki, z pewnością postać kilka a może nawet kilkadziesiąt minut w kolejce, a później jeszcze konwersować z nie zawsze miłym urzędnikiem.

Dlatego zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem jest PIT (zobacz wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe) online, nade wszystko dla osób, które codziennie pracują, mają małe pociechy lub z innych przyczyn nie po drodze im do Urzędu. Najpierw elektronicznie uzupełniamy dokument, a później za pomocą specjalnie udostępnionego systemu wysyłamy formularz. Na tym nasze zadanie się kończy, a co kluczowe możemy wypełnić swoją powinność nawet nie wychodząc z domu. Jest to w ostatnich czasach coraz bardziej reklamowane i rekomendowane rozwiązanie, gdyż zmniejsza kolejki w urzędach.

Wiele osób martwi się, iż nie ma podpisu elektronicznego oraz nie będzie mogło uzupełnić PIT-u wskazanym sposobem. Na szczęście niniejszy podpis nie jest niezbędny. Ostatnią drogą składania zeznania podatkowego jest wysłanie dokumentów na adres odpowiedniego US. Trzeba pamiętać, aby przesłać uzupełnione formularze listem poleconym, bowiem chcąc nie chcąc korespondencja często się gubi, a to zbyt ważne papiery, dlatego powinny trafić prosto w ręce adresata.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zauważyłeś jest kilka sposobów na złożenie zeznania podatkowego. To, jaki z nich wybierzesz, zależy tylko od ciebie. Pamiętaj jednakże, aby zrobić to czasowo, w innym razie mogą czekać cię nieprzyjemności, a jedna z nich to kara pieniężna. Poza tym nie jest dobrze marnować czasu na kłopotliwe konflikty z Urzędem, w szczególności, iż czas na złożenie PIT-u jest każdego roku taki sami oraz można sobie plan zadań rozłożyć tak, aby zdążyć ze wszystkim.