W jaki sposób przyuczyć się jazdy konnej? Najlepiej wybrać się na obóz konny.

W jaki sposób przyuczyć się jazdy konnej? Najlepiej wybrać się na obóz konny.

28 stycznia 2020 Off By admin
Nauka jazdy konnej naturalnie wymaga multum czasu i poświęcenia, jazdy konnej nie przyuczymy się w przeciągu paru miesięcy. Jeżeli pragniemy jeździć konno, to przede wszystkim winniśmy wybrać odpowiedni, polecany ośrodek jeździecki, jaki zatrudnia biegłych oraz wykwalifikowanych trenerów jazdy.

Nauka jazdy konnej

Autor: Paul VanDerWerf
Źródło: http://www.flickr.com
Trenerzy nie tylko winni mieć należyte podejście do kursantów, ale również do koni – wypada traktować je z szacunkiem, troszczyć się o nie i prawidłowo karmić. Na początku nauki dobrze zaznajomić się z końmi oraz dowiedzieć się, jak wypada się z nimi obchodzić. Pamiętajmy, iż konie są nadzwyczaj bojaźliwe, w związku z tym nie możemy przy nich wykonywać gwałtownych ruchów ani krzyczeć. Konie posiadają także ograniczone pole widzenia, wobec tego nigdy nie podchodźmy do konia od tyłu. Koń mógłby się nastraszyć oraz instynktownie nas kopnąć. Ucząc się jeździć konno, wypada także dowiedzieć się jakim sposobem czyścić konia oraz jak odpowiednio je osiodłać. Kiedy będziemy już mieć zasadniczą wiedzę na temat koni, wówczas możemy zacząć uczyć się jazdy.

Najlepszym pomysłem na skuteczną naukę jest wyjazd na obóz konny – Patataj – szkoła jazdy konnej (Patataj – szkoła jazdy konnej). Na obozach jeździeckich na pewno szybciej nauczymy się zgodnej jazdy konnej, mało tego na takich obozach możemy też poznać mnóstwo ciekawych ludzi. Obozy konne prowadzone są zarówno dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych, niezależnie od ich poziomu. Nawet osoby, jakie dopiero zaczynają jeździć konno, odnajdą właściwy obóz konny dla ludzi początkujących. Przez cały okres trwania obozu będziemy posiadać styczność z końmi, wobec tego nasze zaufanie do nich na pewno się pogłębi. Jednocześnie podszkolimy swoje umiejętności, a jazda konna Warszawa naturalnie stanie się dla nas sporo prostsza – szkoła jazdy konnej Patataj (szkoła jazdy konnej Patataj). Pożądane byłoby zaznajomić się z wakacyjną ofertą obozów jeździeckich, gdyż właśnie w miesiącach letnich obozy takie są najczęściej organizowane. Bez wątpienia znajdziemy intrygujący obóz jeździecki, który zrealizuje nasze oczekiwania i jaki pomoże nam polepszyć nasze umiejętności jeździeckie.