Networking – rzeczywisty klucz do sukcesu w biznesie. Warto się przyłączyć do sieci!

Networking – rzeczywisty klucz do sukcesu w biznesie. Warto się przyłączyć do sieci!

2 września 2019 Off By admin
Za sukces danego przedsiębiorstwa odpowiada wiele różnorodnych czynników. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku kariery każdego pracownika. Czynniki te można z grubsza podzielić na niezależne od człowieka oraz takie, które jesteśmy w stanie wykorzystać dla dobra własnego i swojej działalności gospodarczej.

konferencje it

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
networking

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Faktorem, który bezsprzecznie należy do drugiej grupy, a przez wielu specjalistów uznawany jest za klucz do sukcesu w biznesie stanowi networking. Pod tym angielskim terminem kryje się szereg działań mających za zadanie zbudowanie trwałej i prężnej sieci kontaktów do ludzi z naszej branży.
Networking opiera się na dwóch procesach, którymi są: ciągłe poznawanie nowych, aktywnych zawodowo osób oraz podtrzymywanie owocnej znajomości z osobami mogącymi mieć pozytywny wpływ na naszą karierę lub działalność w najbliższym czasie – więcej informacji o networkingu.
Ogródek skalny

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Świetną metodą pozyskiwania nowych znajomości z branży są konferencje – portal konferencyjny IT i nie tylko. Choć wyjazd na takie spotkanie może się wydawać zbyteczny, korzyści, które przynosi są nie do przecenienia. Wybierając się na konferencję poświęconą tematowi z naszej specjalizacji mamy szansę spotkać tam prawdziwą śmietankę ekspertów z całego kraju, a często także ze świata. Oprócz wiedzy zdobytej w trakcie referatów niewątpliwym plusem tego typu zjazdów jest więc możliwość zyskania numerów telefonów osób, które naprawdę liczą się w naszej branży. Posiadanie takich kontaktów na pewno zaprocentuje przy pracy nad kolejnymi projektami.

Networking pomaga także ciąć koszty firmy lub konkretnego przedsięwzięcia. Dzięki rozlicznym znajomościom możemy szybciej i łatwiej zorganizować jakieś wydarzenie, a w przypadku konieczności znalezienia nowego pracownika nie musimy korzystać z usług headhunterów.

Zobacz informacje i odkryj serwis, który z pewnością Cię zafascynuje. Nie zwlekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Zapewne nie pożałujesz.

Wystarczy rozesłać wici wśród naszych kolegów po fachu.