Networking – rzeczywisty klucz do sukcesu w biznesie. Warto się przyłączyć do sieci!

Networking – rzeczywisty klucz do sukcesu w biznesie. Warto się przyłączyć do sieci!

16 maja 2021 Off By admin
Za sukces danego przedsiębiorstwa odpowiada wiele różnorodnych czynników. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku kariery każdego pracownika. Czynniki te można z grubsza podzielić na niezależne od człowieka oraz takie, które jesteśmy w stanie wykorzystać dla dobra własnego i swojej działalności gospodarczej.

konferencje it

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
networking

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Faktorem, który bezsprzecznie należy do drugiej grupy, a przez wielu specjalistów uznawany jest za klucz do sukcesu w biznesie stanowi networking. Pod tym angielskim terminem kryje się szereg działań mających za zadanie zbudowanie trwałej i prężnej sieci kontaktów do ludzi z naszej branży.
Networking opiera się na dwóch procesach, którymi są: ciągłe poznawanie nowych, aktywnych zawodowo osób oraz podtrzymywanie owocnej znajomości z osobami mogącymi mieć pozytywny wpływ na naszą karierę lub działalność w najbliższym czasie – więcej informacji o networkingu.
Ogródek skalny

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Świetną metodą pozyskiwania nowych znajomości z branży są konferencje – portal konferencyjny IT i nie tylko.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło kancelaria notarialna z Warszawy a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Choć wyjazd na takie spotkanie może się wydawać zbyteczny, korzyści, które przynosi są nie do przecenienia. Wybierając się na konferencję poświęconą tematowi z naszej specjalizacji mamy szansę spotkać tam prawdziwą śmietankę ekspertów z całego kraju, a często także ze świata. Oprócz wiedzy zdobytej w trakcie referatów niewątpliwym plusem tego typu zjazdów jest więc możliwość zyskania numerów telefonów osób, które naprawdę liczą się w naszej branży. Posiadanie takich kontaktów na pewno zaprocentuje przy pracy nad kolejnymi projektami.

Networking pomaga także ciąć koszty firmy lub konkretnego przedsięwzięcia. Dzięki rozlicznym znajomościom możemy szybciej i łatwiej zorganizować jakieś wydarzenie, a w przypadku konieczności znalezienia nowego pracownika nie musimy korzystać z usług headhunterów. Wystarczy rozesłać wici wśród naszych kolegów po fachu.