O standardowych i bardziej oryginalnych sposobach ochrony przed rażącymi promieniami słońca

Lubimy słoneczną pogodę i wówczas, kiedy wylatujemy na wakacje, i wtedy, gdy pracujemy. Jeżeli odpoczywamy nad jeziorem, to spiekota w ogóle nam nie przeszkadza, lecz jeżeli fala tropikalnych upałów trwa już trzeci tydzień, to mieszkając w bloku robimy w zasadzie wszystko, by skutecznie chronić się przed słońcem.

firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Zasłony, rolety lub markizy na pewno stanowią ważny element dekoracji, lecz oprócz tego mają za zadanie chronić członków rodziny przed oślepiającym słońcem. Jeśli ktoś ma nieduże mieszkanie z oknami wychodzącymi na południe i twierdzi, że w sypialni jest po prostu za jasno, to może trochę przyciemnić szyby. Przezroczysta folia przeciwsłoneczna (oferta folii przeciwsłonecznych) idealnie sprawdzi się w tym wypadku. Można ją kupić w stacjonarnych sklepach albo zamówić w tych wirtualnych. Następnie wystarczy ją nakleić na szybę, postępując zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na pudełku. Ponadto folia przeciwsłoneczna może również spełniać rolę lustra weneckiego, zatem osoby znajdujące się na dworze nie zobaczą tego, co aktualnie dzieje się w mieszkaniu.

Ochronę przed oślepiającymi promieniami słońca muszą również zapewnić sobie wszyscy kierujący samochodami. Na przedniej szybie oczywiście nie wolno niczego przyklejać, lecz na tylnych można śmiało montować różnego typu osłony. Przykładowo folie samochodowe chronią podróżnych siedzących na tylnej kanapie – kliknij. Jeśli kierowca zadba o dobrą ochronę pojazdu, to w trakcie upałów w środku nie powinno być zbyt gorąco. Z kolei same folie samochodowe bywają także wykorzystywane w celach reklamowych – wówczas na szybach aut są zamieszczane np.sprawdź więcej szklarz wrocław szklarz wrocławdane teleadresowe.

Na zakończenie trzeba dodać, że tak zdeklarowanym domatorom, jak i taksówkarzom warto polecić dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne (warto zajrzeć) – stają się one bardzo potrzebne podczas jazdy samochodem w upalne dni, jak również w czasie leżakowania na balkonie.