Czy zwalczanie szkodników drewna jest możliwe?

Z drewna ludzkość korzysta już od wielu wieków. Na początku służyło ono niemalże wyłącznie do tworzenia szałasów. Dopiero później zaczęto z niego korzystać nieco bardziej pomysłowo.

firma - akt

Autor: Gobierno de Castilla-La Mancha
Źródło: http://www.flickr.com
landszaft - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli trochę się zastanowić, da się dojść do wniosku, iż z drewna wykonujemy współcześnie niemalże wszystko: stoły, szafy, komody, podłogi, zabawki, ozdoby, z drewna korzystamy podczas budowy domu, podczas sezonu grzewczego – przykłady da się jeszcze długo wymieniać. Jednak by drewno spełniało swoje zadania, musi być do tego właściwie przygotowane. Chodzi się tu o jego prawidłowe cięcie, składowanie, sezonowanie oraz tak dalej. Jedynie wtedy – zazwyczaj – możemy mieć gwarancję, iż jest ono najwyższej jakości. Czasami jednak właściwie zrealizowanie tych wszelkich procedur nie daje spodziewanego rezultatu, ponieważ w drewnie pasożytują szkodniki. Mogą się one pojawić na każdym etapie obróbki drewna, a nawet znacznie wcześniej, wtedy, kiedy drzewo jest jeszcze częścią lasu. Zwalczanie szkodników drewna to trudne zajęcie, bo problem sprawia już samo ustalanie, z którymi owadami mamy do czynienia. Osiągalne są nowoczesne preparaty przeznaczone do drzew wszelkiego gatunku, jednakże należy używać ich ostrożnie, ponieważ mogą wpłynąć na wygląd drewna. Dobrze jest przed ich zastosowaniem poradzić się fachowca, tak aby nie zaszkodzić jeszcze mocniej drzewom – bardzo ważne jest wybranie środka, który będzie najbardziej odpowiedni. Zobacz: oferta zwalczania szkodników drewna.

Prawdopodobniej najłatwiej pozbyć pasożytów wówczas, gdy drzewo jeszcze rośnie. Bogaty asortyment bardzo skutecznych preparatów sprawia, że możemy zwalczyć je kompletnie. Trzeba także pamiętać o tym, że pasożyty mogą przenieść z jednego drzewa na następne, dlatego trzeba zwalczać je bez zwłoki, aby nie przejęły one całych hektarów drzew. Zwalczanie szkodników drewna może się także odbywać wówczas, kiedy drewno jest pocięte i zmagazynowane oraz w postaci gotowego towaru trafia ono do swojego ostatecznego właściciela. Wtedy najczęściej pojawiają się korniki. Ich zwalczenie nie jest może bardzo ciężkie, ale dość czasochłonne. Wiąże się to z kompletnym opróżnianiem mebli (jeżeli to właśnie w nich zamieszkały korniki), przeniesienia ich w przewiewne miejsce i potraktowania odpowiednim preparatem. Tą czynność trzeba kilka razy powtórzyć. Zwalczanie szkodników drewna jest współcześnie możliwe w pełni. Sprawdź na stronie http://ratmar.com/=”182″ height=”78″ src=”https://www.youtube.com/embed/fKvP8OaKfs4″ frameborder=”0″ allowfullscreen style=”float:right”>