Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz aktualne składki ZUS. Co powinniśmy na te tematy wiedzieć?

Urlop okolicznościowy, podatek liniowy oraz aktualne składki ZUS. Co powinniśmy na te tematy wiedzieć?

17 października 2019 Off By admin
Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w rozmaitych sytuacjach. Okres urlopu jest różnorodny i zależy od konkretnej sytuacji. Naturalnie, żeby zdobyć urlop okolicznościowy wypada pierwej zwrócić się do chlebodawcy z odpowiednim wnioskiem, w którym dostarczymy przyczynę takiego urlopu. Warto pamiętać, iż jeśli posiadamy prawo do dwóch dni urlopu okazjonalnego, nie powinniśmy wykorzystać ich po sobie. Dni, w jakich skorzystamy z takiego urlopu, zdołamy wybrać samodzielnie.

dokumenty

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Jeden dzień urlopu okazjonalnego zdołamy zagospodarować na przykład na dzień swojego ślubu, zaś drugi tydzień czy nawet miesiąc później (kiedy przysługuje nam urlop okolicznościowy). Dwa dni urlop okolicznościowego wolno wziąć w sytuacji ślubu, narodzin dziecka, i także zgonu niektórych członków rodziny, takich jak na przykład mąż/żona lub rodzice. Zaś jeden dzień urlopu okolicznościowego przypada rodzicom, jakich dziecko bierze ślub, a także w wypadku zgonu rodzeństwa, ciotek bądź wujków. Chlebodawca ma prawo zażądać od nas dokumentu, który uprawnia do skorzystania z urlopu okolicznościowego, wtenczas naturalnie powinniśmy taki dokument przedstawić.

Podatek liniowy to jedna z znanych postaci opodatkowania, jaka wiąże się z wieloma rozmaitymi korzyściami .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-podatek-liniowy-wady-i-zaletyynosi 19 procent, aczkolwiek z tego rodzaju podatku zdołają skorzystać tylko osoby, które prowadzą pozarolniczą aktywność gospodarczą. Podatek liniowy nie zawsze zdoła się opłacać, więc nim zdecydujemy się na tą formę podatku, niewątpliwie musimy zastanowić się, czy będzie ona dla nas korzystny.

Niewątpliwie podatek liniowy doniesie spore korzyści osobom, które mają roczny dochód wyższy aniżeli 100 tysięcy złotych i nie dokonują rozliczenia z współmałżonkiem albo dzieckiem. Opłaci się to też osobom, które nie korzystają z ulg na net i ulgi na dzieci. Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad korzystaniem z podatku liniowego, niewątpliwie potrzebują również znać aktualne skadki zus (wszystko o składkach ZUS). Obecne składki ZUS bez trwszystko o składkach ZUScie, są one podawane poprzez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.