Projekt na wypoczynek na rowerach

Pomysł na urlop na rowerze jest doskonały dla osób czynnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem można trafić wszędzie. A w poniektóre punkty na dwóch kółkach wskazane jest się wybrać wyjątkowo. Wyprawa rowerowa jest także świetnym sposobem na spędzenie czasu na łonie przyrody, również poznanie nieznanych romantycznych lokalizacji, które na co dzień mijamy. W Polsce jest mnóstwo szlaków rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i takich mniej wprawionych. Ciekawą trasą rowerową jest ta, która łączy Warszawę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przecinająca Półwysep Helski to ciekawy zakątek dla turystów. Helska ścieżka stanowi bez zaprzeczenia wart podkreślenia turystyczny walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednak zaliczać się do przeżyć z gatunku nieco skrajnych. Nawierzchnia przekształca się kilka razy, z początku żwirowo-piaszczysta przechodzi w niepewną kostkę, potem gdzieś przed Władysławowem staje się o wiele równiejsza, aby z kolei przemykać normalną, polną drogą. Po drodze potrafi przepaść zupełnie, albo dzielić mały chodnik z pieszymi, którzy w dodatku nie szanują rowerowych oznaczeń.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjną trasą jest trasa drewnianych kościołów wokół Puszczy Zielonki, jaki liczy 102 km. W wzbogaconym obszarze zaaranżowano park krajobrazowy e zbiorem drzew. Da się tutaj odszukać około 2 tys. gatunków drzew i krzewów, zarówno miejscowych, jak i egzotycznych. Później, szlak prowadzi zielonym, a potem czerwonym szlakiem, gdzie można oglądać urocze terytoria Puszczy. Szlaki rowerowe na Mazurach jest możliwość sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas tam piękny widok, świetna baza turystyczna, także możliwość orzeźwienia się w wymijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach można znaleźć idylliczne szlaki na eskapadę rowerową, nawet taką z malutkimi pociechami w przyczepkach. Podczas wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeżeli ktoś pragnąłby odpocząć od roweru, jest możliwość sobie zrobić przerwę na żaglówkę, lub hulajnoga wyczynowa do 400 zł jakby komuś było za dużo roweru, w podróż jest możliwość wpiąć wolne na łajbie, bądź spływ kajakowy Rospudą.