Izolacje termiczne natryskowe pianą poliuretanową

Izolacje natryskowe robią się coraz to bardziej popularne w Polsce. Podyktowane jest to wysoką efektywnością pianki zestawiając inne surowce izolacyjne. Decydując się na izolację z pianki poliuretanowej możemy liczyć w przyszłości na dużą redukcję kosztów przeznaczonych na utrzymanie domu, hali czy innej budowli. Jest to logiczne, dla przykładu jeśli ogrzanie domu o przeciętnej nawierzchni 160m2 rocznie będzie nas kosztować około 3000zł, a stawiając na docieplenie mansardy pianką poliuretanową możemy oszczędzić 1000 zł to z całkowitą pewnością dobrze jest zdecydować się na izolację natryskową .

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa to energooszczędna, szczelna a także w pełni bezpieczna strategia ociepleń. Natrysk pianki może stosowany być prawie w każdym domu bez względu na pełnioną funkcję.Świetnie sprawdzi się w budowlach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, murowanej czy też w halach fabrycznych. Budynki inwentarskie, obory lub kurniki także nierzadko są izolowane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej. W owych ostatnich wykorzystywana jest wyłącznie pianka o budowie zamknięto komórkowej.

Naniesiona kilkucentymetrowa warstewka pianki PUR od środka poprawia izolacyjność budynku, nadaje mu szczelność. Te aspekty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budowli.

Przygotowano bonus dla osób, które szukają uzupełniających materiałów – zobacz info tutaj! Odnosi się ono do omawianego w tym tekście tematu.

Wykorzystując natrysk pianki przyczyniamy się do oszczędności w eksploatowanej energii. Koszt izolacji natryskowej może być troszeczkę wyższy niż cena, którą należy uiścić za ocieplenie styropianem bądź wełną mineralną, lecz zastosowanie pianki poliuretanowej wynagradzają mniejsze rachunki za ogrzewanie albo chłodzenie ogrzewającego się np. poddasza latem. Dla zaciekawionych: więcej.

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z największych atutów izolacji natryskowej jest jej sposób aplikacji. Przeciwnie do styropianu, pianka PUR dociera do nawet najtrudniej dostępnych punktów, wypełnia wszystkie szczeliny oraz idealnie przylega do izolowanej powierzchni. Jej plusami są także właściwości akustyczne. Doskonale wygłusza pomieszczenia tworząc maksymalnie szczelną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może być zastosowana bez względu na kształt oraz rodzaj konstrukcji budowli. Charakteryzuje ją wytrzymałość na pleśń. Gryzonie oraz insekty też nieskoro ingerują w izolację.