

Izolacja natryskowa to energooszczędna, szczelna a także w pełni bezpieczna strategia ociepleń. Natrysk pianki może stosowany być prawie w każdym domu bez względu na pełnioną funkcję.Świetnie sprawdzi się w budowlach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, murowanej czy też w halach fabrycznych. Budynki inwentarskie, obory lub kurniki także nierzadko są izolowane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej. W owych ostatnich wykorzystywana jest wyłącznie pianka o budowie zamknięto komórkowej.
Naniesiona kilkucentymetrowa warstewka pianki PUR od środka poprawia izolacyjność budynku, nadaje mu szczelność. Te aspekty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budowli.
Przygotowano bonus dla osób, które szukają uzupełniających materiałów – zobacz info tutaj! Odnosi się ono do omawianego w tym tekście tematu.
Wykorzystując natrysk pianki przyczyniamy się do oszczędności w eksploatowanej energii. Koszt izolacji natryskowej może być troszeczkę wyższy niż cena, którą należy uiścić za ocieplenie styropianem bądź wełną mineralną, lecz zastosowanie pianki poliuretanowej wynagradzają mniejsze rachunki za ogrzewanie albo chłodzenie ogrzewającego się np. poddasza latem. Dla zaciekawionych: więcej.

Jednym z największych atutów izolacji natryskowej jest jej sposób aplikacji. Przeciwnie do styropianu, pianka PUR dociera do nawet najtrudniej dostępnych punktów, wypełnia wszystkie szczeliny oraz idealnie przylega do izolowanej powierzchni. Jej plusami są także właściwości akustyczne. Doskonale wygłusza pomieszczenia tworząc maksymalnie szczelną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może być zastosowana bez względu na kształt oraz rodzaj konstrukcji budowli. Charakteryzuje ją wytrzymałość na pleśń. Gryzonie oraz insekty też nieskoro ingerują w izolację.