Praca w branży IT

Praca w branży IT

23 lutego 2021 Off By admin
Żaden z nas nie jest już w stanie wyobrazić sobie dzisiejszego świata bez komputerów oraz systemów IT, które są obecne w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Rosnąca informatyzacja niesie za sobą coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z tej domeny. Praca IT jest w tym momencie jedną z najlepiej opłacanych branż na rynku. Podaje się, iż na rynku usług informatycznych w Polsce jest niedostatek ok 50 tysięcy specjalistów. Liczba ta zwiększa się co roku o ok. 5 procent.

praca w IT

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Wysokie zapotrzebowanie jest konsekwencją ogromnego tempa zmian jak i pojawiania się coraz to nowszych technologii w każdym niemal aspekcie codziennego życia. Aby zbudować oraz podtrzymywać takie systemy potrzebna jest duża rzesza pracowników o określonych kompetencjach (polecamy szkolenie: akademia menadżera) technicznych – software developerów, testerów, architektów oprogramowania czy też project managerów. Oczywiście, wysokość zarobków jest uzależniona do doświadczenia jak i posiadanych umiejętności. Ze względu na niedostatek specjalistów, firmy informatyczne starają się przyciągać utalentowanych, wartościowych pracowników wysokimi zarobkami, specjalnymi dodatkami oraz możliwością interesujących wyjazdów biznesowych. Praca IT stoi również otworem przed osobami bez doświadczenia – dzięki istnieniu ogromnej ilości programów szkoleniowych i akademii umiejętności, firmy szkolą i wdrażają potencjalnych pracowników. Dodatkowo, w Internecie istnieje bardzo duża ilość szkoleń on-line dzięki którym od podstaw jesteśmy w stanie się nauczyć wielu języków programowania, budowania stron internetowych czy też zarządzania bazami danych. Jednocześnie z rosnącym zapotrzebowaniem na wysokiej klasy systemy komputerowe wzrasta znaczenie zjawiska zwanego outsourcing IT – więcej na ten temat na

[IMG=1602/56c57dc1a25fc___mac-459196_960_720.jpg|R|W=200|ALT=szukaj pracy na Wielu firm nie stać na zbudowanie działu IT od zera, dlatego też decydują się na współpracę z instytucjami spoza swojej organizacji, którym zlecają zbudowanie konkretnego oprogramowania bądź też systemu. Outsourcing IT jest doskonałym sposobem na obniżenie kosztów związanych z całą infrastrukturą i zapleczem informatycznym jak i dodatkowymi kosztami tj. zarządzanie zasobami ludzkimi etc. Na rynku istnieje bardzo duża ilość firm świadczących usługi tworzenia oprogramowania, wspomagania utrzymania istniejących systemów aż po helpdesk oraz administrację sieciami.