W jaki sposób najlepiej troszczyć się o  zdrowie swojego kota?

W jaki sposób najlepiej troszczyć się o zdrowie swojego kota?

21 maja 2021 Off By admin
Zwierzęta towarzyszą ludziom od dawnych epok. Kiedy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że te stworzenia mogą służyć do czegoś więcej niż do zdobywania mięsa i skór. Narodziła się idea hodowli, a wilki, które później bardzo długo i stopniowo zmieniały się w trochę odmienny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako przyszywani członkowie plemion, a także niezmiernie czujne i użyteczne narzędzia: do tropienia, do ostrzegania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.

Obecnie niektórzy nie umieją wyobrazić sobie życia bez zwierząt. Psy są przyjaciółmi licznych rodzin, wielu wdowom czy mężczyznom towarzyszy jakiś rozpieszczony kot. Troszczymy się o takie istoty jak o najbliższych przyjaciół, a właściwie zadbane zwierzęta oddają się nam z takim samym oddaniem, zwłaszcza w przypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski

Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Żeby jednak pies (zobacz ofertę na transporter dla psa do auta hunter) do końca życia był wiernym i zadowolonym towarzyszem, czy to samotnika, bądź też licznej rodziny, powinien być odpowiednio zadbany. Ułatwiają to właściwie skomponowane do najróżniejszych ras i wieków karmy – w przeciwieństwie do popularnej opinii niezwykle drobiazgowo badane, testowane i sprawdzane pod najróżniejszymi względami, również przez doświadczonych, wymagających hodowców psów. Sucha karma dla psa jest potrzebna do jego dobrego rozwoju. Karmy suche dla psów Animonda i inne są skomponowane tak, by dostarczyć odpowiednią dawkę niezbędnych witamin i pierwiastków każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i innych producentów oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (zobacz ofertę sklepu zwierzakowo).

Jest niezwykle dużo bardzo szanowanych producentów takich karm, którzy chwalą się wysoko wykwalifikowaną drużyną zwierzęcych specjalistów, laborantów i niezwykle drobiazgowo badanymi dostawami mięsa, z których wykonywana jest tego typu karma. Niektóre firmy oferują również karmy przystosowane do aktywności i stanu zdrowia psa – na przykład w zależności od faktu, czy został wykastrowany, czy też nie – pozycję taką przedstawiają producenci Royal Canine oraz Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się sądzi, niezwykle ważnym elementem wychowania i zdrowia naszych zwierzaków. Choć w rzeczy samej nigdy nie należy zapominać o właściwej porcji spacerów, szczepionkach, kontakcie z innymi psiakami i odpowiedniej porcji miłości.