Trekkingowe kurtki – na co zwracać uwagę przy zakupie

Trekkingowa kurtka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego zaprawionego tułacza. Zabezpiecza nas przed deszczem, silnym wiatrem jak też zapewnia poczucie komfortu. Jednakże nie wszystkie kurtki są sobie równe. Zobaczmy, na jakie cechy zwracać szczególną uwagę.

moja strona

Dobór odzieży technicznej powinien być szczegółowo przemyślany. Nim zdecydujemy się na kupno, warto zwrócić uwagę na kilka detali, które wskażą nam, czy kurtka będzie funkcjonalna – są to cechy, jakie w trakcie trekkingu bądź podróży są koniecznie. Zastanówmy się również, czy dany model zaspokoi nasze naczelne potrzeby, inaczej ujmując oczekiwania w stosunku do sprzętu.

Najistotniejsze cechy trekkingowych kurtek to: Wytrzymałość – miejmy na uwadze, że kurtka będzie używana intensywnie i w rozmaitych okolicznościach. Co interesujące, w miejskich warunkach odzież bardzo często poddawana bywa większym „obciążeniom” aniżeli w podróży. Nabywając kurtkę o specjalnym zastosowaniu musimy wyłożyć duże pieniądze, warto więc, aby posłużyła nam jak najdłużej. Osłona przed wiatrem i deszczem – o owym parametrze decyduje zewnętrzna warstwa ubioru, która w pierwszej kolejności odpowiedzialną jest za osłonę przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi. Tym samym znamiennie wpływa na naszą wygodę. Dobra kurtka trekkingowa po prostu nie powinna przemoknąć w trakcie opadów.

Komfort cieplny – kurtka musi oddychać i zagwarantować maksymalną regulację temperatury. Może wydawać się, że wodoodporność i oddychalność są to 2 wykluczające się przymioty. Jednakże dzięki zaawansowanej technice – mowa w tej chwili o szczególnych membranach – dostajemy kurteczki jednocześnie oddychające jak też świetnie chroniące przed deszczem.
Składniki przesądzające o funkcjonalności. Kaptur – najczęściej jest przyszyty, czasami przypinany na guziki, a w jeszcze innych przypadkach chowany w kołnierz. Tutaj wybór należy do nas. Z pewnością powinien mieć gumowe ściągacze lub rzepy, które zapewnią dopasowanie go do naszej głowy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której kaptur będzie nam spadał na oczy czy zsuwał się z głowy, np. przy silniejszym wietrze. Ważne jest, ażeby w czasie obrotu głowy kaptur obracał się razem z nią. Kiedy będzie pozostawał w miejscu, znacząco zasłoni nam pole widzenia. Dodatkowy daszek na kapturze pozwoli osłonić twarz przed śniegiem. Ażeby zakupić kurtkę jak też inne akcesoria trekkingowe w markecie online wystarczy w przeglądarkę wbić hasło: odzież turystyczna sklep internetowy – odkryj więcej.