Oryginalne projekty domów jednorodzinnych z garażem dla osób zapobiegliwych

Dużo inwestorów organizuje budowę budynku z garażem, który umiejscowiony jest osobno. Na pewno takie projektowanie jest błędne. Budując miejsce zamieszkania z przyłączonym garażem oszczędzamy czas i pieniądze, i wbrew utartym schematom, wstępny projekt takiego domu wcale nie jest skomplikowany.

dom

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze sprzedają się projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym. Największą zaletą tego rodzaju garażów jest praktyczne przejście z garażu do domu. Po ulokowaniu samochodu w garażu, zasuwamy bramę i od razu przechodzimy drzwiami do przedpokoju. W sąsiedztwie garażu można zrobić dodatkowe pomieszczenie. Sporo osób przeznacza to pomieszczenie na pralnię, prasowalnię czy też siłownię. Naturalnie budując dom z garażem powinniśmy pamiętać o sprawach praktyczndom – budowa domu kraków. Najpierw wypada wspomnieć o ociepleniu.

Wiadomo, że garaż będzie ogrzewany kaloryferami, pamiętaj jednak, iż temperatura w garażu jest niższa, niż temperatura w budynku. Wskutek tego wypada ocieplić ściany garażu. To bez wątpienia zminimalizuje stratę ciepła w domu. Gdy przychodzi okres zimowy, dach(zobacz skraplacz do przewodów wentylacyjnych) garażu pokrywa się śniegiem. Często jest tak, że na ścianie położonej wyraźnie pod tym dachem pojawia się wilgoć. Aby obejść się bez zwilgotniałych niespodzianek nieodzowne jest właściwe zabezpieczenie pasa elewacji nad garażem, wzdłuż połączenia z dachem, najpoprawniej użyć fartucha z blachy.
dom
Jak wiadomo, istnieją przeróżne projekty domów jednorodzinnych z garażem – . Poniektóre z nich mają w zarysach umieszczenie drzwi przejściowych do garażu – w kotłowni. To ogromny błąd. Weźmy na przykład taki scenariusz – oto palisz zimą w piecu i w pomieszczeniu pojawia się dym. Kiedy będziesz przechodził z garażu do domu, dym dostanie się do pokojów. Z tej przyczyny bez wątpienia lepiej jest umieścić drzwi przejściowe do garażu – w przejściu korytarzowym, nie w kotłowni.

Jak wiadomo, projekty domów jednorodzinnych z garażem przewidują także zagospodarowanie powierzchni znajdującej się nad garażem. W wielu przypadkach na dachu garażu buduje się taras. Jeżeli nad garażem umieszczone są pomieszczenia, na pewno poprawniej jest, jak są to pomieszczenia gospodarcze. W takim razie nie ulega wątpliwości powinno się pamiętać o dobrej wentylacji.