W sytuacji, jeśli pragniesz uruchomić firmę, lecz nie masz odpowiednich środków, masz szansę starać się dotację

Osoby, które pragną otworzyć własny biznes stają przed wielkim wyzwaniem. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie tego zamysłu okazuje się zgromadzenie wystarczających funduszy, żeby zapoczątkować działalność. Przedsiębiorcy niejednokrotnie starają się uzyskać kredyty w bankach oraz od inwestorów, niemniej nie bywa to łatwe.

finanse
Nie tak łatwo dostać fundusze na start firmy

Większość właścicieli zakładów, którzy dopiero raczkują na arenie biznesu, stara się pozyskać środki na otwarcie działalności w bankach i u inwestorów, co bywa ciężkie. Na tym etapie nie mają oni jeszcze dobrej historii kredytowej, ani konkretnych rezultatów, zatem nie stanowią najlepszych partnerów do negocjacji. Ciężko im przekonać inwestorów posiadających tak potrzebne środki, aby zechcieli je włożyć w tę określoną działalność.

Finansowanie start up to nie taka łatwa kwestia

Młodzi przedsiębiorcy zazwyczaj mają trudności z pozyskaniem środków na działalność oraz rozwój startupu. Ten rodzaj działalności jest obarczony znaczniejszym ryzykiem, aniżeli zdarza się w wypadku biznesu tradycyjnego. Na dodatek startupy nierzadko wymagają trochę większych nakładów pieniężnych niż inne biznesy, gdyż ich działanie często opiera się na zastosowaniu innowacyjnych urządzeń oraz rozwiązań. Pomyślnie przedsiębiorcy, decydujący się na startup mogą skorzystać z dotacji zaplanowanych przez fundusze unijne. Zobacz tutaj: wsparcie dla start-upów.

Programów nie brakuje

Dzisiaj przedsiębiorcy posiadają do swojej dyspozycji różne dotacje na inwestycje (poznaj dotacje na inwestycje z Prometeia). Potrzeba tylko sprawdzić, o które można się postarać. Jedną z wersji wsparcia, które można otrzymać przy otwieraniu swojej działalności jest pomoc przy zastosowaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach programu Jeremie. Innym programem, który doskonale wspiera innowacyjne zakłady, jest projekt Horyzont 2020.

Pragniesz poznać inne tak samo przydatne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj doradztwo podatkowe pruszcz gdański, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

W tym przypadku mówi się o bardzo wysokich dotacjach na projekty badawcze i innowacje, a dotacje przyznaje się na zasadzie konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia finansowego gwarantują również pomoc w kwestiach administracyjnych czy nawiązaniu pierwszych kontaktów biznesowych. Źródło: Prometeia Ventures.