Cudowna wycieczka na Mazury, które są pełne malowniczych jezior, lasów i interesujących zabytków

Gdy zastanawiamy się nad najlepszym miejsce na urlop w kraju, Mazury będą idealnym wyborem. Rok rocznie przyciągają tłumy turystów zakochanych w wspaniałych jeziorach i wyspach, które mogą podziwiać w spokoju.

Zaraz po Tatrach tudzież Morzu Bałtyckim, Mazury to najchętniej wybierany kierunek wakacji. Warto choć raz w życiu wybrać się w podróż w te tereny. Będąc na Mazurach obowiązkowo musimy zobaczyć zbiornik Śniardwy. Organizowane są tam rozmaite rejsy wycieczkowe, z których można korzystać i podziwiać malownicze widoki. W tym obszarze Polski znajdziemy również wiele miast, pełnych interesujących zabytków. Jednym z nich jest Olsztyn, który dobrze jest zwiedzić. Jeśli potrzebny nam hotel w Olsztynie oferuje mnóstwo miejsc, w których można wynająć nocleg. Przez spółkę Hotele Olsztyn możemy w krótkim czasie i łatwo zabukować miejsca przez stronę internetową. Miejscowość jest otoczona dużą ilością jezior tudzież lasów. Poza starówką możemy oglądać przykładowo cudowny zamek w Olsztynie. Będzie to bardzo dobry przystanek podczas codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Pięknym miejscem, które powinniśmy zwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Dziesiątki jezior, malownicze lasy i ciekawe zabytki to atrakcje, które możemy tam znaleźć.

Jeżeli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, to sprawdź też ten udostępniony tutaj tu materiał – on także okaże się warty uwagi!

Wycieczka z pewnością będzie niezwykła. Na terenie parku możemy spotkać wiele gatunków rzadko spotykanych ptaków, które zamieszkują te tereny.

Utworzony został tam też rezerwat, który ma chronić określone gatunki ptactwa. Jeżeli interesujemy się historią, ciekawą atrakcją będzie też Muzeum Warmii i Mazur, które znajduje się w Mrągowie. Znajdziemy tam mnóstwo sprzętów domowych jak również rybackich, które stosowano na tym terenie w odległych czasach.

Wycieczka na Mazury z pewnością będzie niezapomniana i z chęcią powrócimy w to miejsce jeszcze raz. Wspaniałe lasy oraz ogromne jeziora sprawią, że wspaniale spędzimy wakacje i doskonale odpoczniemy podczas rejsów. Historyczne zabytki tudzież ciekawe muzea zapoznają nas z tamtejszą historią a także zwyczajami.