Sprawunki w sieci kontra tradycyjne

Sprawunki w sieci kontra tradycyjne

7 października 2020 Off By admin
Sprawunki w internecie rozwijają się w bardzo prędkim tempie. Z roku na roku przybywa e-kupujących na całym świecie. W naszej ojczyźnie zaś, coraz to więcej klientów na początek wybiera wyroby w realu, a potem nabywa je w internecie. Z jakiej przyczyny tak się dzieje i kiedy najlepiej skorzystać z klasycznego sklepu, a kiedy należy sięgnąć po artykuły z wirtualnej półki?

Czy moda na e-zakupy może zaszkodzić sklepom tradycyjnym? Obecnie w naszym kraju działa ponad 12 tys. sklepów wirtualnych i codziennie przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na podwyższenie zainteresowania zakupami internetowym ma to, iż dostęp do sieci ma już ponad połowa dorosłych rodaków. Przez sieć internetową kupujemy już nie tylko ekwipunek elektroniczny, stroje, kurtka robocze, buty ochronne lecz także coraz to częściej żywność.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy kupują w sieci internetowej głównie z dwóch przyczyn. Po pierwsze z tej przyczyny, że pragną w prędki a także dogodny sposób zakupić towary, których nie są w stanie zakupić nigdzie indziej. Po drugie wyroby dostępne w sieci internetowej najczęściej są tańsze od tych osiągalnych w tradycyjnych sklepach. Mimo, iż największą grupę e-kupujących stanowią osoby młode dwudziestolatkowie z większych aglomeracji, to najszybciej zwiększa się grupa tych z obszarów poza miejskich. Są to osoby, które z reguły nie mają dostępu do wielkich centrów handlowych i szukają alternatywnych rozwiązań, by nabyć trudno dostępne towary. Zobacz też https://sklepmardrew.pl/470-tarcze-do-cieciaadzonego na początku roku 2013 wynika, iż powyżej 13 mln rodaków powyżej czternastego roku życia systematycznie odwiedza sklepowe wirtualne półki. Do klasycznego sklepu wybierają się przede wszystkim osoby dojrzałe a także starsze. Od kilku lat można równocześnie zaobserwować coraz liczniejsze rodzinne wycieczki po galeriach handlowych, które są nierzadko jedynym pomysłem na weekendową przyjemność. Toteż zakupy w realu dla coraz to większej grupy osób, to często sposób na spędzenie wolnego czasu a także zapewnienie pociechom dodatkowej rozrywki, którą proponują duże centra handlowe.

Polscy e-klienci zazwyczaj poszukują w sieci internetowej: ciuchów, obuwia, perfum oraz kosmetyków a również muzyki i filmów. Odwiedzane są również wyspecjalizowane sklepy w jakich poniektórzy nabywają na przykład buty ochronne czy tarcze do cięcia. Za zakupy w sieci zdecydowanie zwykle płacimy e-transferem .

www.sklepmardrew.pl/409-ochrona-nog