Jak ubrać się w góry latem – poradnik dla wakacyjnego obieżyświata

Jak ubrać się w góry latem – poradnik dla wakacyjnego obieżyświata

31 marca 2019 Off By admin
W jaki sposób przyodziać się w góry latem? Jaki dobrać sprzęt i strój, by spełnił swą rolę? Czym pokierować się na sprawunkach, czy wyłącznie opłatą? Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów i wiele osób staje przed takimi dylematami. W krótkim poradniku postaramy się poradzić, w jaki sposób przygotować się na weekendowy wypad oraz dłuższy wyjazd.

buty trekkingowe

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Wędrując po górach lub przemierzając Europę autostopem, musimy pomyśleć o odpowiednim plecaku. Stylistyka to sprawa osobista.

Przeczytaj ten tekst, to też stanowi świetny artykuł opisywanego tematu. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Na pierwszym planie powinna być ciężar i ergonomia. Zwracajmy baczność na łatwość dostępu do wnętrza plecaka, dobrze jeżeli taka możność jest też z dołu oraz z boku; nie będziemy musieli wyjmować wszystkiego, by dostać się do głęboko wetkniętej rzeczy.

Konieczna jest regulacja pasów w zależności od stopnia napełnienia plecaka.

Odpowiada Ci ten tekst? Jeśli masz chęć zdobyć większą ilość danych, odszukaj www, które posiada równie ciekawe informacje.

Sama budowa pasów powinna zapobiegać wrzynaniu się w ramiona przy większym obciążeniu. Składnik, na który niewiele osób kieruje uwagę, to pas biodrowy. To dokładnie on winien przejmować główny ciężar plecaka (oczywiście nie mówimy tutaj o małym plecaczku na parogodzinny spacer, ażeby zmieścić butelkę wody i dokumenty). Ciężar oparty na samych ramionach wymusza zgarbienie sylwetki, wywołuje większe wyczerpanie, natomiast po całym dniu włóczęgi ogromny ból ramion. Odzież turystyczna . Spodnie – przede wszystkim leciutkie oraz „oddychające”.

Kurtki sportowe

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
O ile budżet nam na to przyzwoli, warto przemyśleć zakup spodni z odpinanymi nogawkami. Nie możemy jednak spodziewać się, że będą one wodoodporne. Spodnie z wyższej półki posiadają membranę, ale w ciepły dzień za daleko w nich nie dojdziemy. Jednym z wielu wyjść mogą być spodnie z szybkoschnącej tkaniny. Jeśli zaś idzie o kurtkę, w przeciwieństwie do spodni warto, a nawet trzeba, zwrócić uwagę na membranę.

Buty trekkingowe męskie. Przy zakupie butów wiele osób zwraca uwagę na wygląd, zapominając o istotnych parametrach. Mierząc obuwie w sklepie, nie można mieć żadnych obiekcji. But powinno dawać nam odczucie, że leży znakomicie. Niewłaściwie dobrane obuwie to męczarnia na szlaku jak też niszczenie stopy. Należyte buty chroniące przed kontuzją, zadraśnięciem a także niespodziankami w trawie czy leśnej ściółce (na przykład żmijami), to buty ponad kostkę.