Coraz lepsza sytuacja na rynku pracy w Brzegu?

Coraz lepsza sytuacja na rynku pracy w Brzegu?

2 grudnia 2020 Off By admin
Zdecydowanie trzeba oznajmić, że dzisiejszy rynek pracy na Opolszczyźnie, a także na terenie kraju jest bezlitosny.

Te profesje, które całkiem niedawno cieszyły się popularnością – teraz odchodzą w zapomnienie. Poza tym, nie napawa optymizmem fakt, że w Brzegu zostało rozwiązanych, lub mocno zrestrukturyzowanych wiele dużych firm, które przyjmowały w swe szeregi parę tysięcy pracowników. Co prawda, na ich miejsce powstały nowe, mniejsze firmy, które mimo wszystko mogą poszczycić się powodzeniem na rynku. Z całą pewnością w bardziej korzystnej sytuacji znajdują się kobiety, które zatrudnień szukają w branżach niekoniecznie uzależnionych od kondycji gospodarki czyli oświata, służba zdrowia czy administracja (to tutaj powstał co dziesiąty etat). (Sprawdź też praca Brzeg)

Praca w chmurze

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mowa o mężczyznach, w wielu przypadkach wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, zwykle w branży motoryzacyjnej (aż 90% wszystkich miejsc pracy w opolskim jest w rękach prywatnych właścicieli). Mimo, iż warsztatów samochodowych z każdym rokiem przybywa w obszarze miasta, nie ma mowy o uskarżaniu się na brak klientów. Województwo opolskie w dalszym ciągu specjalizuje się w sprowadzaniu aut zza granicy, stąd spore zainteresowanie motoryzacją. Sporo etatów czeka na nas w warsztatach samochodowych oraz handlu. Bezustannie poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia. (Nowe oferty praca szczytno) Zawody te mają cały czas wzięcie i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał.

Problemów z zatrudnieniem nie powinni mieć także kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka opiera się w istotnej części na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Zainteresowały Cię notki opisane w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także prawo gospodarcze wrocław podobne informacje, dotyczące tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Jeśli zależy nam na bliższym zapoznaniu z tematem etatów w tym mieście zdecydujmy się, aby poświęcić czas na zapoznanie się z ofertami w internecie. Wystarczy wystukać w wyszukiwarce internetowej frazę: oferty pracy Brzeg, a może się zdarzyć iż, tą drogą odnajdziemy swego przyszłego chlebodawcę. Lada dzień przyjdzie wiosna, a z jej przyjściem roboty sezonowe , co za tym idzie niższy poziom bezrobocia.