O czym trzeba pomyśleć przed przystąpieniem do budowy budynku?

O czym trzeba pomyśleć przed przystąpieniem do budowy budynku?

16 lutego 2021 Off By admin
Nim zbudujemy swój własny upragniony domek, będziemy musieli wykonać parę działań. Pierwszym etapem będzie postaranie się o zezwolenie na inwestycję. W następnej kolejności możemy zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy. Czasami dobrze jest jeszcze przed złożeniem w wniosku o pozwolenie na inwestycję zrealizować tak zwane badania geotechniczne. Nie są one niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnej, jednak dobrze je wykonać ponieważ unikniemy w tenże sposób przykrych niespodzianek podczas gdy będziemy już w połowie budowy.

Klasyfikacja gruntów

Autor: Soil Science
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności jest to istotne gdy widzimy że nasza parcela jest mokra, po nawet niewielkim deszczu długi czas utrzymuje się woda. Niezbędne są wtedy badania geotechniczne. Polegają one na wykonaniu paru, minimum trzech odwiertów o głębokości od 3 do 6 metrów. Liczba odwiertów uzależniona jest od tego, jaki typ domu pragniemy wybudować (budynek z piwnicą bądź też bez niej).

Nierzadko wynik tychże ekspertyz sugeruje nieopłacalność budowania budynku podpiwniczonego.

Jeśli ciekawią Cię prezentowane w niniejszym tekście kwestie i masz ochotę zobaczyć więcej wiadomości na taki temat – kliknij tu (http://krematoriumgloria.pl/).

Dokumenty które uzyskamy po zrealizowaniu ekspertyzy to: opis zrealizowanych badań, rysunki techniczne (dla przykładu przekrój gleby) jak też wnioski oraz zaordynowania co do konstrukcji fundamentów tak, by zapewnić ochronę przed podmakaniem fundamentów, a więc i całego domu.

Niestety, badania geotechniczne – – nie są tanie, ich koszt według informacji z popularnego serwisu budowlanego to 1000-1500 zł. Na koszta wpływa rozmiar parceli jak także rodzaj budynku jaki zamierzamy budować. Niemniej jednak warto takie koszty ponieść, gdyż są one dużo mniejsze aniżeli późniejsza korekta nieodpowiednio wybranej techniki stawiania domu.

Po zrealizowaniu tych wszystkich czynności można bez problemu rozpocząć budowanie. Mało nas wtenczas już może zdziwić a na pewno ustrzeżemy się przed dużymi ponadplanowymi wydatkami. Następną istotną sprawą jaką trzeba przemyśleć będzie nagrzewanie które będziemy stosować gdyż ono również źle dobrane potrafi generować duże koszta.

Dosyć rozsądną inwestycją jest wykorzystanie instalacji gazowej. Kolejną opcją jest wybudowanie kominka w salonie z nadmuchami rozprowadzającymi ciepło po całym mieszkaniu. Zbędne są wówczas grzejniki.

Przedstawione tu newsy zainspirowały Cię tak mocno, że pragniesz czytać więcej? Zapraszamy zatem do następnej strony. Tam stworzyliśmy istotne opracowanie.

/J]