Sprzęty do specjalistycznych zadań? Do czego służą podnośniki, jakie mamy ich modele? Czemu powinniśmyz nich korzystać z rozmysłem?

Sprzęty do specjalistycznych zadań? Do czego służą podnośniki, jakie mamy ich modele? Czemu powinniśmyz nich korzystać z rozmysłem?

4 lipca 2021 Off By admin
Bezpieczne miejsce w pracy jest najważniejsze. Niestety jak pokazują różne agencje zajmujące się monitorowaniem różnych incydentów podczas pracy, na podnośnikach koszowych czy różnych tego typu sprzętach (jak podesty ruchome) ponosi śmierć na całym świecie nawet kilkadziesiąt osób.

Te incydenty nie są na pewno zrobione przez podnośniki, lecz przez złą kontrolę czy błąd operatora. Z reguły także powodem może być źle dobrany podnośnik do robionej pracy.

Podnośnik koszowy

Na świecie stosuje się podnośniki, które potrafią podnieść pracownika nawet na wysokość ponad 50 metrów. Wykorzystuje się je dość często w sprawie różnych prac konserwacyjnych, znajdują jednakże użycie przy nietypowych pracach. Przykładowo interesującym przykładem jest operacja z 2012 roku, kiedy 52-metrowy podnośnik koszowy został wykorzystany, żeby zmienić kapelusz pomnika Horatio Nelsona, który wznosi się na szczycie Kolumny Nelsona. Ogólnie na całym globie bardzo popularny jest wynajem podnośników koszowych – doczytaj Wena Podnośniki.

Nic w tym dziwnego, dzięki wielkim możliwości tego narzędzia możemy zrobić bez wątpienia wiele,czasem ciężkich prac. Jest wiele różnych podnośników, ich zastosowanie zależy od mnóstwa kwestii. Do roboty w pomieszczeniach najbardziej korzystnym będzie zastosowanie podnośników nożycowych. Wznoszą one pracującego jedynie pionowo, są przy tym niezwykle stabilne i wszechstronne. tego typu podnośniki mają duże platformy, co powoduje, że pracownik może ze sobą zabrać narzędzia i pozostałe elementy niezbędne,aby zrobić swoją powinność. Można na nich pracować też w mniejszych przestrzeniach, w takich miejscach przykładowo, gdzie dużym niebezpieczeństwem byłoby korzystanie z długiej drabiny.

Zobacz również –

W momencie gdy zaś jesteśmy zobligowani by podnieść ciężkie materiały na znaczną wysokość to opłaca się skorzystać z ładowarki teleskopowej. tego typu narzędzie jest niezwykle pomocne, ponieważ łączy w sobie cechy podnośników i wózków widłowych. Równocześnie nie podnosi się nimi pracowników, lecz materiały. Ładowarki teleskopowe można używać tam, gdzie nie może dotrzeć wózek widłowy. Są w stanie przenieść narzędzia pracownikowi przebywającemu na wysokości czy służyć w magazynie. Jeśli wymagasz podnośnika to najlepsze oferty znajdziesz w sieci wpisując przykładowo w wyszukiwarce internetowej wynajem podnośników Wrocław.