Twój samochód do niczego nie już nie nadaje? Powinieneś je zezłomować. Zobacz o czym warto pamiętać?

Twój samochód do niczego nie już nie nadaje? Powinieneś je zezłomować. Zobacz o czym warto pamiętać?

28 kwietnia 2021 Off By admin
Niektóre auta widoczne na polskich ulicach to graty, które powinny trafić na złom. Dość często są one w złym stanie technicznym i mocno zaniedbane, przez co właściciele nie mogą liczyć na duży przypływ gotówki ze sprzedaży danego auta. Co zrobić, żeby legalnie się pozbyć takiego wraka?

złom

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z kierowców na zawsze pozbywając się swojego auta chciałby za nie dostać sporo pieniędzy. Jest na to kilka sposobów. Najbardziej korzystnym z nich jest sprzedaż samochodu komuś, kto go wyremontuje i będzie dalej użytkował. W tych sytuacjach jesteśmy w stanie liczyć na prawdopodobnie najbardziej pokaźną kwotę za nasz pojazd. Jednakowoż jak uważamy, iż nasze „cztery kółka” są już w tak beznadziejnym stanie, że nikt się nimi nie zainteresuje, wtedy zostaje złomowisko, na przykład złomowanie pojazdów Łódź lub (idź tutaj) oddanie do stacji demontażu samochodów. Jak to wykonać, ażeby wszystko było legalne?

Przeważnie stacje demontażu aut są zdolne do zapłaty trochę większej ilości gotówki za nasz samochód niż złomowiska, stąd też korzystnie na początku zadzwonić do kilku punktów, na przykład do autozłom Poznań. Dzięki temu będziemy mieli okazję na pozbycie się auta po najbardziej korzystnych warunkach. Jak jednakowoż kwestia finansowa jest nam obojętna, to starczy po prostu odwiedzić najbliżej ulokowaną stację demontażu pojazdów lub złomowisko. Niektóre stacje zapewniają bezpłatny transport lawetą, co jest sporym udogodnieniem w sytuacji unieruchomienia

złom

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

auta. Taką stacją jest na pewno autozłom Krosno.

Likwidując auto w wybranym przez nas punkcie powinniśmy zabrać ze sobą także niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny lub dokument potwierdzający dane pojazdu, zaświadczenie z Wydziału Komunikacji (w sytuacji zatrzymania dowodu przez policję), umowę zakupu potwierdzoną w Urzędzie Skarbowym (w sytuacji nie przerejestrowania pojazdu po jego kupnie – pojazd figuruje na nazwisko wcześniejszego właściciela). W przypadku, kiedy auto ( franczyza myjnia bezdotykowa ) jest zarejestrowane na firmę, powinniśmy załączyć do tego wpis przeznaczony do ewidencji działalności gospodarczej, upoważnienie do zezłomowania pojazdu dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego, a jednocześnie dokument tożsamości właściciela danego samochodu. W sytuacji współwłasności lub w przypadku nieobecności właściciela trzeba przedstawić też pisemne upoważnienie od właściciela.