Jak efektownie upiększyć słoik?

Jak efektownie upiększyć słoik?

14 maja 2021 Off By admin
Do trzymania przetworów, czy smakowych herbat wspaniale nadają się duże i małe słoiki. Lepiej będą wyglądały na kuchennych półkach, gdy je samodzielnie upiększymy. Nadadzą wnętrzu charakteru, będą także stanowiły doskonałą dekorację wnętrza. Jak udekorować słoik?

bukiet w słoiku

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Bez znaczenia, jaką techniką plastyczną chcemy wykorzystać, nim rozpoczniemy prace dekoratorskie musimy znaleźć potrzebne narzędzia. Poniżej ciekawe wskazówki na to jak ładnie ozdobić słoik. Wymagane będą:

dekoracyjne słoiki

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

– duże i małe słoiki + nakrętki – należy je dokładnie oczyścić, najlepiej sparzyć wrzątkiem i wysuszyć ścierką,- klej – najlepiej przeźroczysty,- nożyczki,- żelowe farbki witrażowe,- materiały do dekoracji – koraliki, nalepki z nazwami przypraw bądź przetworów, wstążka, gumki recepturki, kolorowe szkiełka, ziarenka kawy lub zbóż itp., materiał ozdobny, ceratkę, koronki, serwetki – w tej kwestii ogranicza nas tylko własna kreatywność.

Słoik na przetwory. Z powodu pasteryzacji przetworów i długiego gotowania we gorącej wodzie słoiki możemy przyozdobić dopiero po ich ostudzeniu. W Internecie natkniemy się na całą masę projektów naklejek – wystarczy je wydrukować na samoprzylepnym papierze, przykleić na środku słoika. Potem obrysowujemy wieczko na ozdobnym materiale – wycinamy okrąg o średnicy dwa razy większej niż odrysowane wieczko, i naciągamy za pomocą gumki recepturki na zakrętkę. Finalnie bierzemy przewiązujemy dekoracyjną kokardką – gotowe! Słoik na kawę. Tu rzeczywiście możemy puścić wodze wyobraźni.

Warto jednak, by na pierwszy rzut oka było wiadomo, co jest w naczyniu przechowywane. Wybierzmy więc materiały, które są w kolorze kawy, bądź tematyką nadruku nawiązują do kawy. Można więc zastosować do oklejenia słoika serwetkę z tematem ziaren kawy, bądź filiżanek pełnych aromatycznego płynu. Musimy jedynie nie zapomnieć, by potem odpowiednio zabezpieczyć przeźroczystym lakierem tak ozdobiony słoik.