Na co zwracać uwagę, zakupując wózki widłowe używane?

Na co zwracać uwagę, zakupując wózki widłowe używane?

21 listopada 2018 Off By admin
W hurtowniach, magazynach czy większych sklepach nie można się obyć bez wózków widłowych, pomagających w przetransportowywaniu towarów we właściwe miejsce. Nie należą do niedrogich sprzętów, dlatego wiele osób jest zdecydowanych na wózki widłowe używane.

Wózki widłowe

Autor: Bob Adams
Źródło: http://www.flickr.com

Można je odnaleźć w firmach prowadzących skup tego rodzaju sprzętu, przed zakupem zwracając uwagę na najważniejsze kwestie. Co można do nich zaliczyć? Na pierwszym miejscu stoi wybór skupu gwarantującego swoim klientom używany, ale nadal znakomitej jakości sprzęt. Wózki widłowe używane – www – powinny nadawać się do użytku bez przymusu ich remontu czy kupowania następnych części. Istotny jest też kontakt z firmą, dzięki któremu łatwo ustalimy warunki dostawy i dowiemy się precyzyjnych informacji na temat określonego wózka. Sam wózek również bowiem musi realizować zdefiniowane przez klienta wymagania. Najważniejszym z nich jest udźwig sprzętu. Jeśli wybierzemy wózek z zza małym udźwigiem, nie będziemy mogli podnosić cięższych palet, co zdecydowanie przeszkodzi w wykonywaniu codziennej pracy. Trzeba dodatkowo pamiętać, że ponadgabarytowe ładunki również muszą być przemieszczane przez wózki o większym udźwigu, ponieważ im większy udźwig, tym większa jest także wysokość ich możliwego uniesienia. Drugą kwestią jest zadecydowanie pomiędzy wózkiem elektrycznym a wózkiem z silnikiem diesela lub instalacją LPG.

wózki widłowe
Wózek elektryczny jest najlepszy do zamkniętych pomieszczeń, gdyż nie wydziela spalin, ale potrzebuje kilkugodzinnego ładowania. Jeżeli transportujesz towary na zewnątrz, lepszy będzie wózek z silnikiem. Pamiętaj jednak, iż nie można wjeżdżać nim do budynków, ponieważ spaliny mogą spowodować zatrucie przebywających w nim osób. Ostatni wózek z instalacją LPG zapewnia możliwość pracy ile zarabia kelner tak samo w zamkniętych pomieszczeniach magazynowych, jak też na zewnątrz, toteż cieszy się sporą popularnością. Należy też mieć na względzie wybór właściwego masztu i ogumienia kół. Na równym terenie sprawdzą się niebywale żywotne opony superelastyczne, na bardziej wymagające tereny z kolei zalecane są opony pneumatyczne o wysokim stopniu amortyzacji. Znając powyżej zaprezentowane elementy bez problemu znajdziesz wózki widłowe używane, jakie zrealizują twoje wymogi. Wybierz sprawdzony skup sprzętów, a niebawem udoskonalisz prace w swoim magazynie.