Elewacja klinkierowa to całkiem kosztowna inwestycja, czy godna jest swojej ceny?

Elewacja klinkierowa to całkiem kosztowna inwestycja, czy godna jest swojej ceny?

22 października 2020 Off By admin
Świetnie dekoruje budynek i podwyższa jego prestiż – elewacja klinkierowa powoduje, iż dom wygląda elegancko, fenomenalnie. Duży wybór odcieni i faktur cegieł powoduje, że taki dodatek przystosuje się do gustów niemalże każdego człowieka.

Elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Jedną z mnóstwa walorów dodatku wykończeniowego, którym są elewacje klinkierowe jest to, iż dom ozdobiony w taki sposób ślicznie się starzeje. Nie ma prawdopodobnie nic lepszego, jak wrażenie pełnoletności budynku po wielu latach od jego wybudowania, zamiast| określenia jego brzydoty. Tego typu rodzaj dekoracji w większości wypadków wykorzystywany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje wyraźnie przekonały się o jego wspaniałości. W naszym kraju też coraz nagminniej się je spotyka, tym samym aktualnie w marketach posiadamy coraz większy wybór tego detalu. Posiadamy różne wzory faktur, rozmiary, kolory – wszystko to powoduje, iż elewacje klinkierowe są weną dla wielu projektantów i dekoratorów.

znajdują one poparcie zarówno u tradycjonalistów jak i tych operujących nowoczesnym stylem, gdyż zdołają wkomponować się w każdy rodzaj architektury. Obecnie chętnie dopracowuje się w taki sposób zarówno nowoczesne domy o prostolinijnej bryle zbudowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do lokalnych tradycji – polecana oferta.

Cegły klinkierowe z uznaniem zdobią elewacje domów. Wspaniale komponują się z drzewem, ze szkłem, a nawet stalą. Aplikowanie ich zaledwie w strefie parteru powoduje, że wydaje się być mniejszy niż w realności. Użycie klinkieru w strefie wejścia sprawi, że wygra dostojny, budzący ufność charakter, a podobnie ochronę przed zepsuciami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i umazaniami, na które jest raz za razem narażana.

Elewacja z popielatej cegły ubogacona drewnianą okleiną uwypukla nowoczesny (zobacz nowoczesny żyrandol do salonu) charakter domu. Czasem duże powierzchnie fasady wykończone cegłą mogą być za bardzo ciężkie i przytłaczające.

Warto zobaczyć odsyłacz, by oprócz tego dowiedzieć się czegoś ciekawego na opisywany temat, zatem kliknij tu oraz poznaj dodatkowe teksty.

Aby tego uniknąć, spoiny pomiędzy nimi napełnia się zaprawą w kontrastowym odcieniu.

Użycie klinkieru na częściach elewacji bądź do wykończenia detali ma długą tradycję. Nawet niewielka część elewacji wykończona tym półproduktem czyni, że dom robi impresja solennego, przemawiającego, z charakterem – staje się rozpoznawalny i nabiera indywidualności. Cieszmy się zatem, iż posiadamy raz za razem większy wybór tych produktów.