Zimowa stolica naszej ojczyzny

Zakopane jest zimową stolicą naszej ojczyzny usytuowaną na samym południu państwa w woj. małopolskim. Od lat urzeka turystów. Zakopane samo w sobie jest atrakcją ze znanym w całej Polsce promenadą zwaną Krupówkami, zabytkową zabudową, wszechobecnym folklorem, tak oryginalnym i przyciągającym dla przybyszów z pozostałych regionów.

Apartament w górach

Źródło: http://villamare.com.pl/
Fantastyczne położenie powoduje, że Zakopane to świetny oraz sprawdzony punkt wypadowy w Tatry, idealne miejsce wypoczynku tak w zimie, jak również latem. Cudne, romantyczne doliny tatrzańskie, urokliwe, górskie jeziora a także pięknie ośnieżone szczyty gór.

To wszystko każdy turysta przybywający do Zakopanego będzie mieć na wyciągnięcie rąk, ale ma to również swoje wady – rzadko bywa tutaj spokojnie oraz cicho, toteż turyści uwielbiający intymne miejsca winni wybrać inne sąsiednie miejscowości. Czynny odpoczynek w Zakopanem to przede wszystkim łańcuchy górskie.

Gros osób przybywa do Zakopanego, by wybrać się na szlaki górskie lub spacerek po jednej z tatrzańskich kotlin. To właśnie urok Tatr przyciąga tutaj tak mnogie krąg obieżyświatów. Nie wszyscy jednak pragną każdego dnia chodzić w góry, nie wszyscy też mają tak wiele siły. Mimo to możemy spędzić czynnie czas w inny sposób z zyskiem dla zdrowia oraz nastroju. Oto kilka propozycji czynnego relaksu poza szlakami górskimi. Sprawdź link: .

Dosyć atrakcyjna propozycją na czynny a także zdrowy sposób spędzenia czasu jest jazda konna. Wierzchowce to wspaniałe zwierzęta, dosyć powiedzieć, że hipoterapia wpływa na szeroki wachlarz naszych zmysłów. Pomaga poprawiać postawę, reguluje napięcie, ulepsza równowagę a także orientację w przestrzeni.

Hotel w Zakopanym

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl
Ciekawą propozycją dla bardziej wprawnych może być jazda w terenie czy też 2 – 3 dniowe rajdy konne po przepięknych okolicach Podhala. Następną propozycją może być jazda na bicyklu po wielu określonych w tym celu szlakach.

Nie czekaj zatem, już dzisiaj wprowadź w przeglądarkę zwrot: Kościelisko apartamenty czy apartamenty Zakopane (względnie Zakopane apartamenty) ażeby otrzymać bez liku ciekawych ofert i miło spędzić czas w atrakcyjnym miejscu, zasmakować smacznej, wyszukanej kuchni góralskiej oraz podziwiać cudne górskie panoramy. Możesz również, po prostu wejść na stronę: .