Precyzyjne cięcie blach

7 października 2020 Off By admin
W związku z cały czas rosnącymi wymogami klientów, które mają związek z jakością proponowanych wyrobów, daje się zauważyć wielki rozwój techniki i technologii. Dotyczy to wszelakich gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.

Obróbka metalu

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Obróbka metalu w postaci cięcia czy wycinania przeszła duże zmiany. Spora część nowoczesnych maszyn produkowana jest jako CNC. Toteż jeśli szukamy partnera – producent stali kwasoodpornej, który ma zrealizować nasze zlecenie, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnych przedsiębiorstw, które oferują swym klientom rozwiązania specjalistyczne w zakresie obróbki blach.

Najczęściej stosowaną metodą precyzyjnego cięcia blach oraz profili jest cięcie laserem. Pozwala na staranne cięcie blach które mają zastosowanie w branży konstrukcji stalowych i innych gałęziach przemysłu. Cięcie laserem http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.htmlróbki nadają się do dalszej przeróbki.

Obecnie technologia cięcia laserowego jest najlepsza pod względem dokładności i wydajności. Biorąc pod uwagę współczynnik ceny oraz jakości usługi, ciecie laserowe wypada nadzwyczaj dobrze w stosunku do innych metod cięcia blach, przykładowo: cięcie wodą. Chociaż jest to metoda w zasadzie wykorzystywana od niedawna, cieszy się wielkim powodzeniem z racji swej precyzji oraz wysokich prędkości cięcia.Nie ma to jednak wpływu na fakt, iż cięcie strumieniem wody to bezustannie stosowana metoda cięcia stali. I chociaż wodhttp://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.htmlę z twardością i skutecznością cięcia – zastosowana pod wysokim ciśnieniem jest w stanie przebić każdy materiał.

Cięcie wodą jest technologią „zimną”, czyli nie występuje tutaj strefa wpływu ciepła, jak w chwili cięcia laserem. W konsekwencji ma wykorzystanie tam, gdzie niedopuszczalne jest zbytnie nagrzewanie materiału, np. ze względu na okoliczność rozhartowania.

Jest to też technologia cicha oraz bezpyłowa – nieszkodliwa dla środowiska naturalnego. Wybór technologii cięcia jak widzimy jest uzależniony od bardzo wielu czynników.