O zawodach, w których pracuje się na etat i tych, które można z łatwością wykonywać z doskoku, a nawet przez internet

Szukanie etatu nierzadko angażuje bezrobotnych tak dalece, że nie myślą oni już o niczym innym.Kiedy jedni szukają ściśle określonego stanowiska, to drudzy oglądają poszczególne oferty i sprawdzają, czy spełniają sformułowane tam kryteria. Tymczasem nie zapominajmy o tym, że owo poszukiwanie w żadnym razie nie kończy się zaraz po podpisaniu umowy o pracę na czas nieokreślony. Taką posadę niektórzy faceci traktują tylko jako tymczasową i w dalszym ciągu szukają tego wymarzonego etatu, np. w korporacji. Natomiast szereg osób wpadnie dodatkowo na pomysł, żeby poszukać sobie nadprogramowego zajęcia, więc ich nowym celem zawodowym staje się praca dorywcza.

mój nowy laptop

Autor: Kumar’s Edit
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkową posadę większość większość osób odnajduje w sieci – często odwiedzane portale z ogłoszeniami dają także możliwość wyszukiwania pracy na umowę zlecenie. Należy jednak nadmienić, że konkurencja pośród kandydatów bywa tak samo duża, jak w przypadku stałego etatu. W związku z powyższym zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem bywa przeglądnięcie witryn internetowych tych pracodawców, u których chciałoby się pracować. Nierzadko przedsiębiorstwa publikują propozycje pracy, które można przeglądnąć klikając we właściwą zakładkę.

Kto myśli o tym, żeby praca (sprawdź koniecznie – aktualne oferty pracy dla mężczyzn) dorywcza stała się jednym ze sposobów zarabiania na życie, musi wiedzieć, że nie w każdej profesji można znaleźć takie zatrudnienie – przecież niełatwo imaginować sobie, żeby osoby podejmujące kluczowe decyzje pracowały z doskoku. Nawet sekretarka-asystentka powinna przebywać w biurze przez co najmniej 8 godzin i dobrze orientować we wszystkich kwestiach biznesowych, ale na to przecież niezbędny jest czas na ich rozpoznanie czy nawet przemyślenie – w końcu nie każdy gość musi wiedzieć, że szef wyjechał na wczasy.

Natomiast istnieje szereg zawodów, które z powodzeniem można wykonywać w systemie pracy dorywczej. Niekiedy duża fabryka potrzebuje stróża do pracy w godzinach nocnych bądź hostessy do reklamowania nowych produktów w czasie lokalnych targów. Jak widać, praca dorywcza może być wykonywana tak przez rencistów, jak i przez studentki. W niektórych przypadkach taka forma zatrudnienia może być sposobem zarabiania na utrzymanie rodziny. Wyobraźmy sobie zatem początkującego grafika komputerowego bądź webmastera, który, pracując przy laptopie w domu, w miarę upływu czasu dostaje coraz więcej zleceń. W końcu jest ich tak wiele, że może powoli pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej.