Cenny zawód, jaki gwarantuje ciekawy rozwój. Jednocześnie wymagane jest, by bez przerwy się doszkalać. To jest niezbędne w kari

Cenny zawód, jaki gwarantuje ciekawy rozwój. Jednocześnie wymagane jest, by bez przerwy się doszkalać. To jest niezbędne w kari

21 września 2018 Off By admin
Audytor wewnętrzny to przedstawiciel działu audytu wewnętrznego, takie zadania więc mają polegać na uczestnictwie w projektach audytorskich lub wykonaniu prac założonych w planie audytu. Jaka jest ta praca? Każdy audytor musi zrozumieć doskonale cele organizacji, specyficzny klimat ryzyka finansowego i operacyjnego, w którym działa dana organizacja.

Istotne jest także zaakceptowanie różnorodnych zewnętrznych uregulowań czy potrzeb, jakie reprezentują akcjonariusze oraz pozostali pracownicy danej organizacji.

Kto może być audytorem wewnętrznym?
Ścieżkę kariery w tej dziedzinie można realizować tak naprawdę w 3 miejscach. Pierwszą z nich jest firma audytorska, czyli prywatne firmy trudniące się audytem na zamówienie. Inne lokalizacje to dział audytu wewnętrznego i wybrany odmienny dział firmy. Audytor (zobacz i porównaj) wewnętrzny jest coraz mocniej rozpoznawalnym fachowcem na rynku pracy. Mimo to, aby tak było potrzeba jest 2-3 letnie doświadczenie, a ponadto musi posiadać sporą wiedzę teoretyczną. Powinien rozumieć procesy biznesowe, perfekcyjnie rozumieć metodologię dokonywania audytu – Akademia EcoMS

polecamy

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Niezwykle ważne są udokumentowane kwalifikacje zawodowe. Może być też tak, iż dany audytor (sprawdź sam) jest faktycznie na etapie uzyskiwania kwalifikacji. Najistotniejsze cechy takiego specjalisty to zdecydowanie dokładność oraz terminowość, a jednocześnie gotowość do częstych podróży służbowych. Jeśli audytor wewnętrzny jest wyposażony w umiejętności zarządzania zespołem i konieczną wiedzę merytoryczną, to może awansować na menadżera ds. audytu wewnętrznego. Niemniej, istnieją także inne możliwości rozwoju kariery.

Jesteśmy w stanie przykładowo zostać specjalistą lub kierownikiem w jednym z działów operacyjnych. Możemy też być kontrolerem finansowym w małej firmie. Na pewno pomaga zdobycie konkretnych kwalifikacji, jak ACC czy CIMA.

Warto ciągle trzymać rękę na pulsie, to oznacza rozwijać się w takiej wąskiej specjalizacji, pomagają w tym faktycznie konkretne szkolenia, jak audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością szkolenie (więcej na ). Będą na takich dodatkowych szkoleniach zdecydowanie pomoże nam to w samorozwoju. Szczególnie, że aby być coraz bardziej niezawodnym specjalistą warto zawsze dodatkowo się szkolić.