Gdy, pora się rozliczyć formularz PIT – sprawdzone rozwiązanie

Przychodzi czas, że musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Trzeba wypełnić odpowiedni PIT. Nie za każdym razem jednak mamy świadomość, który PIT, powinniśmy wypełnić. Jeśli np. zlikwidowaliśmy nasze papiery wartościowe, wtedy musimy wybrać pit 38. Ale nie musimy się przejmować, jeśli nie wiemy, bo zawsze w Skarbówce możemy spytać, który PIT mamy wypełnić.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy również poszukać informacji na stronie Skarbówki. Dzięki temu nie popełnimy niepotrzebnych błędów. A jeśli popełnimy błąd to zawsze można zrobić korektę.

pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com


Obecnie można wszystko zrobić przez Internet

Dawniej wiele osób kierowało swe kroki do księgowejlub do cioci, czy kogoś znajomego, kto znał się na ogarnianiu PIT-ów. Nie każdy wie, o co tam chodzi. Sporo osób po prostu nie lubi papierkowej roboty i nie wyobraża sobie wypełniania czegoś takiego jak formularz PIT. Z tego powodu został stworzony program – kofax capture 10 pit. To daje możliwość na łatwe rozliczenie się z Urzędem Skarbowym każdemu. Nie ma większych problemów z wypełnianiem takiej deklaracji. Wystarczy komputer i dostęp do Internetu. Dlatego jeżeli ktoś do tej pory nie wiedział, co i jak, to obecnie w sumie nie trzeba nic wiedzieć. Taki program poprowadzi nas krok po kroku. Można to zobaczyć na stronie .

Co lepsze od przyszłego roku, niemalże cały PIT będzie wypełniony, a my sami będziemy musieli wypełnić jedynie nieliczne pola. Poza tym należy pamiętać o kwocie wolnej od podatku. Wynosi ona trochę więcej niż 3000 złotych, trzeba to sprawdzić zanim będziemy się rozliczać. Trzeba dodać, że programy, które ułatwiają wypełnianie koniecznych dokumentów faktycznie bywają zbawieniem dla wielu ludzi. Poza tym, że możemy wypełniać e-deklaracje, można też korzystać z programów do uzupełniania PIT-ów i złożyć PIT normalnie.

Chociaż dla dużego grona osób to brzmi dziwnie, to po prostu program PIT można kupić na płycie z gazetami, niemal, każdego roku, ale nie powinniśmy tego mylić z e-deklaracją. Taki program wszystko super przelicza, a my potem możemy wydrukować taki PIT i złożyć podpis, albo ręcznie wszystko spisać na formularz, który posiadamy. Opcji jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. A zawsze jeśli sami nie wiemy jak, to ogarnąć, to można iść do mądrzejszej sąsiadki lub do księgowej.