Pracowałeś za granicą. Czy przedsiębiorstwa umożliwią ci wsparcie przy staraniu się o zwrot z podatku dochodowego

Pracowałeś za granicą. Czy przedsiębiorstwa umożliwią ci wsparcie przy staraniu się o zwrot z podatku dochodowego

6 września 2019 Off By admin
Dorabiałeś w Wielkiej Brytanii na umowie i zastanawiasz się czy należy ci się stosowny zwrot podatku? Bez większego problemu możesz sprawdzić ile pieniędzy ci się należy i jakie kwestie powinieneś spełnić, by na twoje konto wpłynęły pieniądze z podatku dochodowego.
Zwrot podatku z Anglii nie jest dla Polonii mieszkającej na Wyspach sprawą tak znaczącą jak dla rodaków nad Wisłą.

dokumentacja podatkowa

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
To przede wszystkim wielka różnica między kursami – polski złoty jest ponad pięciokrotnie słabszą monetą od brytyjskiego funta. Uwzględniając najprostsze i najmniej płatne zawody według brytyjskiego przelicznika, naszym rodakom – w przeliczeniu – należą się niemałe zwroty. Oczywiście kiedy liczymy w złotych. A więc pomnażając należną kwotę zaliczki przez sprzyjający (tutaj) kurs walutowy. Zwrotem podatku z pracy wykonywanej na Wyspach Brytyjskich zajmują się biznesowo firmy, które jako agencje rozliczają się z pracodawcami.

rozliczenie podatku

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Czynią to w oparciu o kryteria, które pracujący w Anglii musi spełnić, jeśli chce się otrzymać beż żadnych problemów cały należny zwrot. Warto pamiętać, że termin do kiedy możesz starać się o złożenie deklaracji następuje z początkiem kwietnia. Tak samo jak w Polsce – to początek nowego roku rozliczeniowego. Wi pitax.pl/zwrot-podatku/tronie okazuje się posiadanie przez pracownika unikanego numeru ubezpieczenia, który obowiązuje poza Polską. Kolejnym wymogiem jest posiadanie kluczowych formularzy, zwanych także kartami podatkowymi. Jeśli pracowaliśmy na Wyspach i – z niewiedzy, gapiostwa ewentualnie innego powodu – pominął nas zwrot za konkretny rok mamy szansę na odzyskanie pieniędzy. Regulaminy ustalają granicę do pięciu wstecz, do kiedy możemy starać się o należny zwrot. Po tym czasie podatek przepada, a my tracimy pieniądze.

Sporo wartych wiedzy podpowiedzi co to rozliczania się za pracę (zobacz umowa o pracę) w Anglii znajdziemy przeglądając rozbudowany portal podatnika. Nie trzeba przy tym być ekonomicznym specjalistą – do kilku druków, numer ubezpieczenia i przeanalizowanie najczęściej zadawanych pytań – wystarczy dać sobie trochę czasu na połapanie się, a kolejne zwroty za rok będą jedynie formalnością. Egzekwujmy prawo z tego co nam się należy za wykonaną legalnie pracę. Także za granicą.