Co to jest technologia wodnego nadruku?

Co to jest technologia wodnego nadruku?

21 lutego 2019 Off By admin
Transfer hydrologiczny to technologia wodnego nadruku również na detale o nieregularnym kształcie. Jest nowatorską metodą , przynosząca możliwości ozdabiania powierzchni wzorkami podług indywidualnej potrzeby nabywcy. Metoda ta nie ma nic wspólnego z bardzo drogą aerografią.

grafika komputerowa

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzchnie wykańczane sposobem hydrografiki są najlepszej jakości, a ich odporność jest na poziomie solidności warstw lakierniczych na samochodach, przez co nawierzchnie są łatwe w utrzymaniu oraz odporne na uszkodzenia. Hydrografika pozwala na naniesienie dekoracji m.in.

Zapewne przyda Ci się moja witryna (https://www.boro-laser.com.pl/), jeśli pragniesz poznać więcej informacji na ten temat. Namawiamy zatem, byś wszedł w poniższy link.

na plastik, metal, szkło czy włókno szklane.

Dzięki owej technice można przetransferować obraz na powierzchnie płaskie jak też nawierzchnie o nieregularnym kształcie. Naniesiony na nawierzchnię druk hydrologiczny jest pokryty warstewką lakieru, dzięki czemu warstwa jest niebywale trwała na wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Hydrografika ma szerokie zastosowanie m.in. w ozdabianiu części samochodowych. Zobacz: sprawdza się także na obiektach codziennego użytku, poczynając od smartfonów, przez komputery przenośne, aż po umeblowanie. Każdy przedmiot dzięki hydrografice może zdobyć całkowicie nowy wygląd. Nawet zwyczajny pilot do telewizora zamieni się w wyjątkowy, bardzo efektowny czynnik upiększający pomieszczenie, dlatego właśnie hydrografika błyskawicznie pozyskuje sławę. Dla zaciekawionych szczegółami: .

Wykorzystanie hydrografiki ograniczone jest tylko naszą wyobraźnią, z całą pewnością jest to technologia przyszłości. Ogólnie powiedziawszy hydrografika to transfer deseniu na materiał.

To jest bardzo absorbująca problematyka i warto ją zgłębić bliżej, więc bez zwłoki przeczytaj szczegóły w źródle (http://www.wonia.pl/lidia-tomasz/), który jest tu.

Fragment z naniesioną folią zostaje zanurzony w specjalnym roztworze po czym utrwalany. Następnie może być przykryty powłoką lakieru.

Graffiti, dekoracje ścienne

Autor: Siavash Sam Anvari
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże sam proces nie jest zwykłym zanurzaniem elementu w płynie, wymaga bowiem pewnej wiedzy jak też doświadczenia. Szkolenia z hydrografiki zazwyczaj obejmują: przyszykowanie fragmentu pod hydrografikę (wybór należytych typów barwników oraz lakierów, zasady dobierania odcieni farb bazowych, metoda malowania), właściwy proces nakładania hydrografiki (odpowiedni dobór oraz przygotowanie filmu, nakładanie hydrografiki), dobór osprzętu (zaznajomienie się z konstrukcją wanny do hydrografiki, doradztwo w budowie wanny a także pomoc w doborze najlepszego sprzedawcy aktywatorów).