Najnowsze rozwiązania stosowane przy organizacji basenów – krótki opis ich możliwości i użytych rozwiązań.

Baseny są coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. O znaczeniu sportów wodnych na formę i zdrowie nikomu chyba nie trzeba mówić, widać to zresztą po ilości obiektów, które cały czas powstają.

pływalnia

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej cieszy wiadomość, że coraz większa ilość takich basenów powstaje w niewielkich miasteczkach, a nie samych dużych miejscowościach – dzięki temu dorośli, dzieci i młodzież również mogą korzystać z tego, co oferuje basen. Sama budowa basenu jest dużą inwestycją, która będzie wymagać odpowiedniego rozplanowania wszystkiego. Wielu osobom basen będzie się kojarzył z wypełnioną wodą niecką, w której się pływa. Faktycznie jest to najważniejsza część wszystkich basenów – to jest niezaprzeczalny fakt, ale poza tym aby basen mógł sprawnie funkcjonować, potrzebna będzie dodatkowa aparatura. Bardzo ważny jest cały układ do przepływu wody, to znaczy pompy, filtry i inne elementy gwarantujące odpowiednią czystość i temperaturę wody w niecce. Nie można także zapominać o szatniach, natryskach i pozostałych akcesoriach, umożliwiających sprawną i bezpieczną obsługę korzystających z pływalni ludzi.

Więcej informacji – Transcom System

zobacz więcej

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z istotniejszych elementów każdego basenu, szczególnie jeżeli nastawia się on na działalność komercyjna, jest system basenowy do zarządzania biletami i szafkami. Nowoczesne systemy z tej rodziny umożliwiają kompletną obsługę każdej osoby przebywającej na terenie basenu.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, przejrzyj nasz kolejny tekst, w którym czeka na Ciebie ciekawa kwestia (http://www.scootive.pl/mgp). Rozwieje ona wszystkie Twoje niepewności.

Przy bramce wejściowej otrzymuje się specjalną opaskę z zamontowanym chipem, za pomocą którego nabija się wejście i wyjście z basenu, a także otwiera szafkę na odzież. Zintegrowany z systemem czytników program komputerowy dokładnie oblicza czas pobytu na basenie, i podczas wychodzenia sam podlicza niezbędną dopłatę do wejściówki. Jednak minusem takiego systemu jest fakt, że trochę on kosztuje, więc wiele basenów będzie wolało prowadzić sprzedaż biletów w tradycyjnej wersji, to znaczy z dzieleniem na tercje po godzinie. W takich obiektach szafki basenowe zamyka się przeważnie na zwykłe klucze, bo przy takim modelu sprzedaży biletów skomplikowany system potrzebny nie będzie.