Ogrodzenie idealne

Ogrodzenie idealne

21 września 2018 Off By admin
Ogrodzenie działki na której stoi nasz nowy dom, jest jak symboliczne zwieńczenie naszego dzieła. Ogrodzenie drewniane, betonowe czy metalowe? Możliwych konstrukcji jest wiele, zatem którą wybrać?

Drewno, wygląda naprawdę imponująco. Ale mimo, że ładne, co jakiś czas wymaga odnawiania. Jest podatne na szkodliwe działanie promieni słonecznych, deszcz a także uszkodzenia czy zadrapania.

Alternatywą dla drewna są betonowe płyty ogrodzeniowe, charakteryzujące się wytrzymałością na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Popularne i stosunkowo niedrogie, idealnie nadają się do ustawiania dookoła większych działek – na mniejszym terenie mogą niepotrzebnie zabierać zbyt dużo miejsca oraz sprawiać wrażenie przytłaczającej ciężkości.Albowiem murowane ogrodzenie (więcej) – chociaż trwałe – może sprawić, iż będziemy czuli się odizolowani od świata „zewnętrznego”. Wtedy powinny nas zainteresować ogrodzenia panelowe. Nie przytłaczają domostwa a jednocześnie są, funkcjonalne i wytrzymałe.

Ogrodzenie

Autor: ht BeverlyLR
Źródło: http://www.sxc.hu

Na tyle solidne, by zapewnić spokój, a przy tym na tyle prześwitujące, by zapewnić pogląd na to, co się dzieje poza posesją. Płoty tego rodzaju szybko wyparły ogrodzenia zbudowane z tzw. siatki ślimakowej, gdyż w odróżnieniu od siatki składają się z odrębnych modułów, nie tworzą całości. W chwili ewentualnych uszkodzeń możliwa jest w związku z powyższym bezproblemowa konserwacja lub naprawa, bez potrzeby demontażu reszty ogrodzenia. Ogrodzenie panelowe (www) wyróżnia trwałość, wytrzymałość i niewysoka cena. Ich instalacja trwa stosunkowo krótko, co w kontekście placów budowy, czy w sytuacjach gdy zależy nam na jak najszybszym ogrodzeniu posesji – ma nie lada znaczenie.

Podobnie przedstawia się ich demontaż, który nie trwa długo i nie przysparza większych trudności. Jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu ogrodzeniem, wystarczy wpisać w wyszukiwarce poszukiwany temat: producenci paneli ogrodowych. Więcej na www.anotis.com.pl
Najtańszym, o wysokich wartościach ozdobnych rozwiązaniem są żywopłoty. Zielony, szczelny parawan nie jest łatwy do przekroczenia a przy tym idealnie tłumi hałas. A do tego pięknie się prezentuje…