Nowe normy , które pozwalają na bardziej komfortową pracę

Nowe normy , które pozwalają na bardziej komfortową pracę

1 grudnia 2019 Off By admin
W obecnych czasach w każdym miejscu standardy dotyczące warunków pracy powinny być na zbliżonym poziomie. Czy tak jest? Oczywiście nie. Jednak istnieją firmy, które chcą żeby nie tylko to, co oferują klientom było na bardzo wysokim poziomie, ale też by pracownicy czuli się komfortowo na swoim stanowisku pracy. Dlatego między innymi dodatki związane np. z możliwością chodzenia na siłownię czy do spa pozwala na zupełnie inne podejście pracownika do tego, co musi zrobić w miejscu pracy.

Praca przy komputerze

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli po pracy pracownik ma możliwość naprawdę fajnie wypocząć, bez płacenia za siłownię czy saunę, to spojrzenie na pracodawcę zmienia się o całe 180 stopni. Nie mówiąc już o firmach, które uważają, że masaż w pracy jest też idealnym sposobem na poprawienie stanu psychofizycznego ludzi zatrudnionych. Sporej części ludzi wydaje się, że działanie na komputerze to zajęcie, które nie wymaga wysiłku. Jednak utrzymanie ciała w określonej pozycji przez kilka godzin jest naprawdę trudne. Tak, więc świetnym rozwiązaniem jest masaż w trakcie pracy. Organizacje, które wprowadziły takie udogodnienie, widzą zwiększoną produktywność pracowników.

Dostosowanie stanowiska pracy do możliwości pracownika

Obecnie normy BHP to za mało. Dziś zwraca się uwagę na większą ilość czynników niż te spisane w kodeksie BHP. Osoba zatrudniona powinna sama domagać się tego, żeby ergonomia pracy w biurze została zachowana.

Warto zobaczyć inne nasze strony (http://www.atomrtg.pl/), aby przeczytać inne ciekawe informacje na podobny temat. Nie wahaj się więc i kliknij tutaj!

Bo w obecnych czasach pracownik musi sam wiedzieć, co faktycznie jest dla niego dobre, a co sprawia, że pracując dana osoba czuje się źle. Gdy słyszymy o chorobach zawodowych prawie nigdy nie myśli się o chorobach , które są wywołane pracą w biurze.

Jednak i w biurze możemy nabawić się kontuzji , które wykluczą ludzi na zawsze z jakiejkolwiek aktywności. Z tego powodu tak istotne jest by każde stanowisko pracy było w odpowiedni sposób dostosowane indywidualnie do osoby zatrudnionej. Jeśli któreś stanowisko nie spełnia określonych wymogów, to należy je dostosować.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Wejdź zatem do następnego artykułu i czytaj (http://www.polmedico.pl/) do woli o intrygujących Cię zagadnieniach.

Inaczej praca w biurze stanie się katorgą, a to odbije się na efektach działań pracowników. Należy mieć na uwadze to, że zdrowy pracownik to osoba, której chce się działać, a to korzyść dla uczciwego pracodawcy.