Co warto jest wiedzieć przed rozpoczęciem testów gier w internecie?

Co warto jest wiedzieć przed rozpoczęciem testów gier w internecie?

9 stycznia 2021 Off By admin
Mnóstwo osób, które uwielbiają grać w gry komputerowe z całą pewnością uważa, że testy gier i produktów w internecie za pieniądze to jedno z wymarzonych profesji na świecie. Możesz grać i jeszcze płacą ci za to!

konsola ouiya

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce najczęściej nie jest aż tak idealnie jak zapewne wydaje się wielu fanom gier. Obowiązkiem testera nie jest bowiem tylko i wyłącznie granie dla siebie samego, ale także znajdowanie różnego typu błędów i uchybień, jakie mogą mieć miejsce w grze, badanie oraz późniejsze sprawozdanie.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to odwiedź www wrocław stadion gokarty a tam oczekują na Ciebie wiadomości warte uwagi. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony!

Warto zapoznać się więc z dokładnymi szczegółami na ten temat.
Tester najczęściej nie ma czasu na to, aby przez kilka godzin swobodnie zachwycać się przebiegiem gry. Wręcz przeciwnie, powinien zabiegać, aby przedstawić twórcom jak najwięcej niejasności, błędów i utrudnień. Poszczególny element gry musi być parokrotnie sprawdzony pod wieloma względami, a później szczegółowo odnotowany i opisany. Testowanie gier jest procesem testowania oprogramowania, jakie ma zapewnić perfekcyjną jakość gier. Oprócz gier należy także przetestować sprzęt oficjalny test: Lark Cirrus 4.0 .

Niezwykle ważnym obowiązkiem testerów jest zbadanie, czy gra działa zgodnie ze wszystkimi standardami, również dotyczącymi takich kwestii jak grafika, umiejscowienie na ekranie, czas ładowania, sformułowanie instrukcji itd. Także techniczne wyznaczniki wydają się niezwykle istotne.

Niezwykle istotne są także testy prowadzone pod kątem funkcjonalności. W tej sytuacji tester powinien przeanalizować, czy gra funkcjonuje odpowiednio z punktu widzenia użytkownika. Ten etap bardzo często jest najbardziej pracochłonny, gdyż tester powinien przeanalizować wielorakie hipotetyczne opcje oraz powinien przewiedzieć wszystkie reakcje gracza w określonych sytuacjach. Trzeba również starać się grać zgodnie z instrukcją wydawcy, aby sprawdzić, czy również w tym aspekcie gra jest ciekawa i spełnia wszelkie wyznaczone cele.

gry na PC

Autor: Dion
Źródło: http://www.flickr.com
Tester powinien również na własnej skórze dowiedzieć się, czy poszczególne zasady gry są klarowne, czy nie ma uchybień logicznych i tego typu pomyłek, jakie niestety mają wpływ na negatywne opinie graczy – uniwersalny test Lark Phablet 6.0. Testerzy wbrew pozorom nie mogą być jedynie miłośnikami gier komputerowych. Muszą być także niezwykle cierpliwi, spostrzegawczy, skrupulatni i nieszablonowi. Równocześnie powinni potrafić działać pod presją oraz potrafić przewidzieć różne niespodziewane sytuacje.